Atalanta za jedno poluvreme "rešila" Udineze: Traje pozitivna serija tima iz Bergama

27.01.2024 17:10
fudbaleri Udinezea proslavljaju gol Tanjug/Spada/LaPresse via AP)
fudbaleri Udinezea proslavljaju gol

U obostrano otvorenoj i napadački orjentisanoj utakmici, Atalanta je danas savladala Udineze, pa posle tih 2:0 (2:0) u meču 22. kola Serije A ima 10 pobeda i, makar do mečeva svojih najbližih pratilaca na tabeli fudbalskog prvenstva Italije držaće peto mesto u visokom društvu.

Statističari su izbrojali čak 16 šuteva u okvir gola, od čega je pobednik uputio duplo više (11/5), a dva od tih silnih udaraca u oba pravca završila su tamo gde je trebalo. I to oba pre pauze.

Najpre je Aleksej Mirančuk lepo ispratio akciju s boka i vešto iskoristio dodavanje Čarlsa de Katelarea u smiraj prvog poluvremena, a onda je u nadoknadi vremena isti asistent, odlaganjem lopte u kaznenom prostoru, namestio pogodak i dupliranje vođstva Đanluki Skamaki (45+1).

Za treće slavlje sastava iz Bergama u poslednja četiri kola SA, u pozitivnoj seriji koja nije maksimalna samo zbog remija sa Romom. Odnosno, drugi vezani poraz gostiju, koji već četiri prvenstvena kruga nisu osvojili sva tri boda. Iako su imali dovoljno šansi u poslednjih 90 minuta, počev od srpskog reprezentativca Lazara Samardžića u nekoliko navrata za sat vremena provedenih u igri.