Milan "odbio" napad Napolija: Sačuvana treća pozicija, Jan-Karlo Simić debitovao i dao gol

17.12.2023 14:29
Fudbaleri Milana proslavljaju pogodak Jan-Karla Simiča na meču protiv Monce Tanjug/AP Photo/Spada/LaPresse
Fudbaleri Milana proslavljaju pogodak Jan-Karla Simiča na meču protiv Monce

Fudbaleri Milana ostvarili su desetu pobedu u Seriji A i "odbili" napad Napolija i zadržali pet bodova više u odnosu na aktuelnog šampiona koji im na četvrtoj poziciji Serije A "diše za vratom" – 3:0 (2:0).

Ono po čemu će ovaj susret ostati upamćen je podatak da je srpski fudbaler Jan-Karlo Simić dobio priliku da u 23. minutu debituje za domaći tim, a već u 42. je uspeo da postigne prvenac u dresu "rosonera".

Omaldinski reprezentativac Srbije je ušao je na teren nakon povrde Tomasa Pobege i veoma brzo je uspeo da pokaže da zaista poseduje kvalitet za prvi tim.

Pre njegovog gola koji je došao na asistenciju Rafaela Leaa, Milan je došao u prednost već u 3. minutu preko Reindersa, kansije je i Olivije Žiru pogodio mrežu, a mogli su domaći u još nekoliko navrata da savladaju golmana Monce.

Inače, meč na "San Siru" je bio veoma emotivan za obe ekipe, budući da je ovo bio prvi put da su se ovi timovi sastali od smrti nekadašnjeg predsednika dva kluba Silvija Beluskonija, koji je od Milana i Monce napravio ozbiljne klubove.