"Sevalo" je u Napulju: Šampion ređao šanse i jedva pobedio Kaljari

16.12.2023 20:34
Viktor Osimen na utakmici Napoli - Kaljari Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Viktor Osimen na utakmici Napoli - Kaljari

Mučio se šampion Italije, ali je na kraju uspeo da savlada Kaljari. Napoli je upisao trijumf na stadionu "Dijego Armando Maradona" proti ekipe sa Sardinije 2:1 (0:0) u okviru 16. kola Serije A.

Prvi deo igre je protekao u dominaciji domaće ekipe. Ipak, nije viđen nijedan pogodak. Napolitanci su imali čak tri velike prilike, dok su jednom zatresli i stativu. Svoju šansu je imao i Kaljari, ali je šut Nejtana Nandeza sjajno odbranio Aleks Meret.

Napoli je nastavio da opseda gol protivnika i u drugih 45 minuta, što se konačno isplatilo u 69. minutu kada je Viktor Osimen zatresao mrežu tima sa Sardinije. Usledio je odgovor gostujuće ekipe preko Leonarda Pavoletija, ali je i Hviča Kvarachelija imao šta da kaže te je u 75. minutu stajalo 2:1 na semaforu stadiona u Napulju.

Aktuelni šampion se ovim trijumfom popeo na četrvtu poziciju i imaju 27 bodova, dok sa druge strane Kaljari zauzima 16. mesto sa 13.