Kaljari slavi Pavoletija: Sasuolo ponovo prosuo sve sa igračem manje

11.12.2023 22:45
Fudbaleri Kaljarija i Sasuola Twitter/Serie A
Fudbaleri Kaljarija i Sasuola

Ponovo je Sasuolo završio meč sa igračem manje. Nakon što su ispustili pobedu protiv Rome u prethodnom kolu, izabranici Alesija Dionisija su ponovo ostali bez bodova. Kaljari je u poslednjim minutima meča stigao do sva tri boda 2:1 (0:1) u utakmici 15. kola Serije A.

Prvi deo igre je bio poprilično izjednačen, ali je jedinu prevagu napravio Martin Erlić pogotkom u sedmom minutu. Armand Lorijente je centrirao iz kornera, a hrvatski reprezentativac je bio najbolji u skoku i glavom smestio loptu u dalji ugao. Mateo Prati je imao sjajnu priliku da donese izjednačenje domaćinu, ali je Andrea Konsilji pokazao fantastične reflekse i omogućio svojoj ekipi održi prednost nakon prvih 45 minuta.

Početkom drugog poluvremena Lorijente je iz slobodnog udarca u gađao direktno u gol, ali je lopta otišla malo preko prečke. Sasuolo je utakmicu završio sa igračem manje jer je Ruan dobio crveni karton. Brazilac je nespreto reagovao i šutnuo u glavu Đanluku Lapadulu te je isključen. Izabranici Klauidja Ranijerija su pojačali pritisak nakon toga. To se konačno isplatilo u četvrtom minutu nadoknade kada je Lapadula iskoristo centaršut Zita Luvumbe, primiro loptu grudima na 10 metara od gola i odličnom završnicom doneo izjednačenje.

Delovalo je da će po bod otići i jednima i drugima, ali je Leonardo Pavoleti imao drugačije planove. Iskusni Italijan je u 99. minutu matirao Konsiljija "makazicama" i omogućio timu sa Sardinije da dođe do trećeg trijumfa u sezoni.