Roma opet pobeđuje, Udineze ispraćen sa tri "komada": Samardžić igrao do sredine drugog poluvremena

26.11.2023 20:05
Fudbaleri Rome i Udinezea međusobnim duelima Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino
Fudbaleri Rome i Udinezea međusobnim duelima

Izgleda da je reprezentativna pauza u evropskim šampionatima prijala fudbalerima Rome, jer su došli sebi, prestrojili se i posle remija u gradskom derbiju sa Lacijom i poraza od praške Slavije u Ligi Evrope večeras savladali Udineze u 13. kolu Serije A - 3:1 (1:0).

"Vučica" je odmah otela loptu gostima i retko im je davala do kraja meča, otuda veći broj šani i, na koncu, golova od tima, među čijim starterima je bio i srpski reprezentativac Lazar Samardžić.

Naš vezista je do 69. minuta sa terena svedočio neravnopravnom odnosu snaga, posle čega je sa klupe nastavio da gleda kako gosti iz "Friulija" ostaju bez prilike da stignu do tek druge pobede u prvenstvenoj sezoni 2023/2024.

Domaćin je poveo preko Đanluke Mančinija, pošto je ovaj glavom pokupio centaršut iz slobodnjaka Paula Dibale u 20. minutu i preciznim udarcem ga sa peterca sproveo u levi deo mreže. I izjednačenje je palo iz vazduha, kada je Florijan Tovan iskoristio to što je odbrana Rimljana ostavila samog francuskog fudbalera (57).

To nije promenilo tok događaja, naprotiv, Žoze Murinjo je tražio još jači pritisak, što je urodilo plodom. Prvo je Paulo Dibala iskoristio dodavanje Romela Lukakua (81), a onda je Stefan El Šaravi isto učinio sa asistencijom Eduarda Bovea (90).

Empoli - Sasuolo 3:4 (2:2)
/Kaputo 3 penal, Facini 35, Kovalenko 86 - Pinamonti 9, Enrike 20, Berardi 66, 90+2/

Frozinone - Đenova 2:1 (1:1)