Iznenađenje u Seriji A: Poslednjeplasirana Salernitana slavila protiv Lacija i upisala prvi trijumf u sezoni

Autor: Kosta Simetić

25.11.2023 16:56
Flavius Daniliuc Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Flavius Daniliuc

Fudbaleri Salernitane odbranili su domaći teren i u 13. kolu italijanske Serije A pobedili Lacio 2:1 (0:1).

Na startu duela Salernitana je imala inicijativu, ali je Lacio izdržao sve napade rivala i onda krenuo u ofanzivu. Nagrada je stigla u vidu penala koji je u 43. minutu realizovao Ćiro Imobile.

Domaćini su ponovo napali početkom drugog poluvremena i za dvadeset minuta u potpunosti preokrenuli meč u svoju korist. Grigoris Kastanos je bio strelac u 55. minutu, a u 66. kiparski igrač je bio u ulozi asistenta, dok je Antonio Kandreva loptu sproveo u mrežu.

Salernitana će u narednom kolu gostovati Fiorentini, dok će Lacio prvo dočekati Seltik u Ligi šampiona, a onda i Kaljari u italijanskom prvenstvu.