Napoli potvrdio zadnje mesto Salernitane u Seriji A: Dominacija materijalizovana sa dva gola

04.11.2023 17:00
Napoli potvrdio zadnje mesto Salernitane u Seriji A: Dominacija materijalizovana sa dva gola Guliver/(Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)

Nije Napoli baš "pojeo" Salernitanu pred njenim navijačima, kao što se možda očekivalo od branioca titule fudbalskog prvaka Italije protiv poslednjeplasiranog tima Serije A, ali je šampionskom rutinom dopisao sva tri boda na svoj konto - 0:2 (0:1).

S po jednim golom u oba poluvremena Napolitanci su dali sebi impuls samopouzdanja za nastavak borbi u nacionalnim okvirima, ali i za ostatak grupne faze Lige šampiona, jer već 8. novombra na svom stadionu čekaju Union Berlin.

Važan trijumf doneli su im Đakomo Raspadori i Eljif Elmas. Prvi je udarcem uz levu stativu zatresao mrežu 13. minutu, ali je prethodno više od posla posla obavio Lobotka svojom perfektnom asistencijom.

Do odlaska na pauzu domaći tim je još i nešto pokušavao, odnosno stizao da zapreti rivalu, međutim u drugom se sve bitno dešavalo na polovini Salernitane, saterane u "krilo" svog golmana. Drugi pogodak je samo to "aminovao".

Makedonac je sa ivice šesnaesterca uputio neodbranjiv šut, pa je Očoa mogao samo pogledom da isprati let teledirigovane lopte (82).