Fiorentina oborila Napoli u njegovom Napulju: Šampion sve više zaostaje za Milanom

08.10.2023 22:44
Fiorentina oborila Napoli u njegovom Napulju: Šampion sve više zaostaje za Milanom Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)

Fudbaleri Napolija doživeli su drugi poraz pred svojim tifozima u tekućoj Seriji A, a "glave" im je došla, u ovih 90 minuta stoprocentno tačna u realizaciji šuteva u okvir gola, Fiorentina - 1:3 (1:1).

Prvo poluvreme na "Dijego Maradana" stadionu u Napulju donelo je prilično izjednačen odnos snaga, jer su rivali bili tu negde po vremenu držanja lopte i brojnosti (polu) šansi, što je na kraju ispraćeno i rezultatskim egalom pre brejka. S tim da su gosti delovali nešto sigurnije i energičnije.

Da će prštati od duela, finih akcija i udaraca dalo se naslutiti još u 7. minutu, kada je Josip Brekalo bacio u trans prisutne navijače "viole". Hrvat je bio na pravom mestu u pravom trenutku da dočeka jedan odbitak i ubaci ga u donji desni ugao mreže Aleksa Mereta.

Mogli su Napolitanci da ga preduhitre, međutim udarac Lukasa Martineza završio je na stativi, mogli su i ranije da ponište minus da Viktor Osimen nije sredinom tog dela meča "poentirao" iz ofsajda, a VAR sudije registrovale sporan položaj Nigerijca.

Isti napadač domaćina uspeo je ipak da baci na kolena Pjetra Teraćina. Tako što je gurnuo loptu i pustio golmana da ga obori tamo gde se faulovi kažnjavaju penalom, pa udarcem uz desnu stativu vratio utakmicu na "fabrička podešavanja" u dubokoj nadoknadi vremena (45+5).

Drugo poluvreme bilo je još življe i zanimljivije, samo je bilo pitanje trenutka kada će pasti treći pogodak, u obilju izglednih situacija. Dala ga je Fiorentina, tačnije Đankomo Bonaventura (63). Rutinskom reakcijom na odbijenu loptu u kaznenom prostoru stigao je do trećeg gola u sezoni, pošto je prethodno rušio odbranu Atalante i Udinezea.

Ovog puta potezom vrednim rokade sa Napolijem na tabeli, s trokorakom prednosti u odnosu na aktuelnog šampiona, koji posle osam kola kaska već sedam bodova za liderom Milanom. Nikolas Gonzales samo je pečatirao zaslužen trijumf (90+3).