Golman Vojčeh Šćešnji sačuvao Juventusu bod u Bergamu

01.10.2023 19:54
Golman Vojčeh Šćešnji sačuvao Juventusu bod u Bergamu Tanjug/Spada/LaPresse via AP

Atalanta i Juventus odigrali su letos pripremni meč bez golova, isti ishod je bio i večeras u borbi za bodove u 7. kolu Serije A. Imao je domaćin iz Bergama više od igre, ali je gostima bod doneo sjajnom odbranom golman Vojčeh Šćešnji.

Morao je Juventus da igra bez obojice centralnih napadača, a kad nema Dušana Vlahovića (povreda leđa) i Arkadijuša Milika, onda nema ni golova. "Stara dama" se uzdala u tranziciju, brzinu Mojzea Kina i Federika Kjeze, a Atalanta u neki individualni potez De Ketelarea, Kopmajnersa i Lukmana, kao i neki prekid.

Kada dve ekipe odigraju dobro, angažovano defanzivu, onda se meč obično završi sa malo prilika, često i bez golova. Alegri je od 68. minuta na teren uveo Filipa Kostića, ali je u 74. minutu ostalo 0:0 zahvaljujući golmanu gostiju. Murijel je izveo skoro perfektan slobodan udarac sa 22 metra, izvio se Šćešnji i uz pomoć prečke uspeo da odbrani.

Kako se meč bližio kraju, obe ekipe su više razmišljale o svom golu, pa je ostalo nepopularnih 0:0, a da je Kompmajners bio samo malo brži i u boljem balansu mogao je Atalanti da donese pobedu u 89. minutu.