20.08.2023 19:34
Londonski derbi pripao "Čekićarima": Mojesov Vest Hem savladao Čelsi, Vord-Prauz oduševio navijače Tanjug/AP Photo/Alberto Pezzali

Londonski derbi u drugom kolu engleske Premijer lige pripao je Vest Hemu koji je na svom stadionu nadigrao Čelsi 3:1 (1:1). Imali smo priliku da gledamo fenomenalnu utakmicu, videli smo četiri pogotka, promašen penal i crveni karton.

"Čekićari" su bolje otvorili duel i do vođstva su došli jako rano. Igrao se sedmi minut kada je najnovije pojačanje Dejvida Mojesa, Džejms Vord-Prauz maestralno izveo korner, a Najef Ager bio najbolji u skoku i pogodio za 1:0.

Ipak, gosti su dvadeset minuta kasnije uspeli da izjednače. Fenomenalno je Kerni Čukvuemeka predriblao Tomasa Součeka, a potom silovito šutirao i izjednačio rezultat.

Imao je Čelsi krajem poluvremena priliku i za preokret, kada je u šesnaestercu Vest Hema oboren Rahim Sterling i "plavcima" je dodeljen jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Enco Fernandez, ali je Alfonso Areola pročitao njegovu nameru i odbranio.

Vest Hem je do novog vođstva stigao u 53. minutu. Vord-Prauz je upisao svoju drugu asistenciju, a Majkl Antonio je veoma preciznim udarcem poslao loptu iza leđa Robertu Sančezu.

Petnaestak minuta kasnije "čekićari" su ostali sa desetoricom na terenu. Strelac prvog gola, Najef Ager je neoprezno startovao nad Nikolasom Džeksonom i zaradio drugi žuti, pa tako i crveni karton.

Međutim, umesto izjednačenja, Čelsi je do kraja uspeo da primi još jedan pogodak. Najnovije pojačanje ekipe Maurisija Poketina, Moizes Kaisedo, je u četvrtom minutu sudijske nadoknade pred svojim golom oborio Emersona Palmijerija i Džon Bruks je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Lukas Paketa i bio je precizan za konačnih - 3:1.