Vest Hem uspešniji od Totenhema: Skamaka sve rešio

18.07.2023 14:16
Vest Hem uspešniji od Totenhema: Skamaka sve rešio Tanjug/AP Photo/Kin Cheung

Vest Hem i Totenhem nalaze se na pripremama u Australiji, a u Pertu su odigtrali i pripremni meč koji je pripao aktulenom pobedniku Lige konferencije 3:2 (2:0).

"Čekićari", koji su za rekordnih 105 miliona funti prodali Arsenalu Deklana Rajsa, u prvom poluvremenu su iskoristili obe prilike i preko Inmgsa (18) i Mubambe (23) poveli 2:0. Imali su novajlija Medison, Solomon i kapiten Hari Kejn (čeka rasplet oko prodaje u Bajern) neke poluprilike, ali je Totenhem, na čijoj je klupi deobitovao trener Postenkoglu, pogađao mrežu sa drugom postavom.

Imao je Totenhem veliku ofanzivu u drugom delu a Lo Selso (69) i Udogi (72) su iskoristili dve asistencije Ivana Perišića za izjednačenje. Međutim, Italijan Đanluka Skamaka je u 78. minutu matirao golmana Totenhema i doneo pobedu Vest Hemu od 3:2.