pre 1 sat 23: 15
Espanjol napokon pobedio Sevilju: Dmitrović najzaslužniji za trijumf protiv svog bivšeg kluba
Klub iz Barselone slavio sa 2:1 i to prvi put posle šest godina nad ekipom iz Andaluzije.
Profimedia
Napeta se utakmica igrala na "Old Trafordu", u svakom pogledu. Everton je prošao kroz razne emocije na gostovanju Mančester junajtedu, ali je i pored očajne atmosfere na startu utakmice uspeo da izbori 1:0 (1:0) trijumf - i to sa igračem manje!
Daće sve od sebe da trijumf bude u prvom planu, ali je definitivno najveći utisak ostavila svađa Idrise Geija i Majkla Kina u 13. minutu meča posle kog su "karamele" završile sa igračem manje. Druge opcije nije ni bilo, pošto je Senegalac lupio šamar svom saigraču!
Iako će trener Dejvid Mojes imati mnogo posla na rešavanju međuljudskih konflikta u svlačionici, on je možda najradosniji čovek ove večeri. Ne samo što je savladao klub koji ga je oterao, zatim indirektno pretvorio u predmet šale i ruganja, već je i po prvi put u svojoj karijeri slavio na "Old Trafordu" kao menadžer suparničke ekipe.
Posle 17 poseta "crvenim đavolima", Škotlanđanin se konačno osladio na njihov račun - kao što verovatno i zaslužuje posle torture koju trpi od kako ga je Sir Aleks Ferguson proglasio za svog naslednika.
Kirnan Duzburi-Hol je na izuzetan način matirao Sensa Lamensa, koji nikako nije mogao da odbrani spektakularnu "kiflu" 27-godišnjaka. U tom momentu odbrana Junajteda nije bila sjajno pozicionirana, a engleski fudbaler je to iskoristio da donese svojoj ekipi drugu pobedu u nizu!
Probao je Junajted da stigne do gola na razne načine, ali finalnog produkta nije bilo. Šutnuli su čak šest puta u okvir gola Evertona, koji je svaki put bio tu da presretne put lopte ka mreži. Džordan Pikford bio je maestralan među stativama sa šest odbrana, dok je i sjajan posao obavio Kin - učesnik tuče na startu utakmice.
Ta svađa kao da je probudila neku vatru među "karamelama" koje od tog momenta igraju sjajan fudbal. Uspeli su potpuno da anuliraju igrača manje koji su imali skoro čitavu utakmicu, a nedugo po crvenom kartonu Geija su stigli do prednosti koja im je na kraju i donela pobedu.
Ovim učinkom Everton se izjednačio sa "crvenim đavolima" na tabeli Premijer lige. Ostvarili su svoj 18. bod za 12 utakmica, a takođe imaju i istu gol razliku (0). Jedina razlika je broj golova, kojih Junajted ima više - zbog čega se i nalaze na 10. mestu, ispred "karamela".
SUBOTA
Barnli - Čelsi 0:2 (0:1)
/Neto 37, Fernandez 88/
Bornmut - Vest Hem 2:2 (0:2)
/Tavernije 69pen, Unal 81 - Vilson 11, 35/
Brajton - Brentford 2:1 (0:1)
/Velbek 71, Hinšelvud 84 - Tijago 29pen/
Fulam - Sanderlend 1:0 (0:0)
/Himenez 84/
Liverpul - Notingem Forest 0:3 (0:1)
/Murilo 33, Savona 46, Gibs Vajt 78/
Vulverhempton - Kristal Palas 0:2 (0:0)
/Munjoz 63, Pino 69/
Njukasl - Mančester Siti 2:1 (0:0)
/Barns 63, 70 - Dijas 68/
NEDELJA
Lids - Aston Vila 1:2 (1:0)
/Nmeča 8 - Rodžers 48, 75/
Arsenal - Totenhem 4:1 (2:0)
/Trosar 36, Eze 41, 46, 76 - Rišarlison 55/
PONEDELJAK
Mančester junajted - Everton 1:0 (1:0)
/Duzburi-Hol 29/
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
Projekt NBA Evrope prelazi iz koncepta u implementaciju. Izvršni direktor NBA Evrope George Aivazoglou potvrdio je da je cilj da liga počne u oktobru 2027. godine, dok komesar Adam Silver taj vremenski okvir naziva "ambicioznim, ali realnim" i naglašava da ne želi odgađanje posle 2028.
Premijer liga je skupo takmičenje u kojem je uspeh teško postići, te je sve izraženija potreba za velikim zaduživanjem kako bi se došlo do željenog uspeha. Nova grupa kreditora sada pokušava da se uključi u ovu igru.
24.04.2024 23: 00
Imao je Liverpul priliku da održi korak sa Arsenalom i izjednači se po broju bodova, ali su poraženi od Evertona 2:0 (1:0) u "Mersisajd derbiju" u zaostaloj utakmici 29. kola engleske Premijer lige.
09.03.2024 15: 32
Sa dva gola u prvom delu meč protiv Evertona i to oba sa bele tačke, fudbaleri Mančester junajteda su rutinski uspeli da osvoje sva tri boda 28. kolu Premijer lige.
03.02.2024 16: 38
Nekadašnji igrač Evertona i Mančester junjteda, Maruan Felaini, završio je svoju fudbalsku karijeru.
26.11.2023 19: 31
Fudbaleri Mančester junajteda pregrmeli su jedno teško gostovanje i slavili sa 3:0 (1:0) protiv Evertona u 13. kolu engleske Premijer lige.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 1 sat 23: 15
Klub iz Barselone slavio sa 2:1 i to prvi put posle šest godina nad ekipom iz Andaluzije.
pre 1 sat 23: 07
Tuča fudbalera Evertona u kojoj je Idrisa Gana Gei lupio šamar Majklu Kinu glavna je sportska vest u celoj Evropi, a sada se tim povodom oglasila i Premijer liga.
pre 2 sata 22: 43
Domaćin je započeo put ka bodu uz pomoć prvenca Nemanje Matića, koji se u stilu upisao za najnoviji klub, a do cilja su stigli u poslednjem napadu utakmice.
pre 2 sata 22: 25
Ezekijel Barko otkrio je da su svi bili utučeno posle takve odluke.
Ostavite komentar