Rutinski trijumf Junajteda: Everton još bez premijerligaške pobede u 2024. godini

09.03.2024 15:32
Markus Rašford postiže gol iz penala protiv Evertona u 28. kolu Premijer lige Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Markus Rašford postiže gol iz penala protiv Evertona u 28. kolu Premijer lige

Sa dva gola u prvom delu meč protiv Evertona i to oba sa bele tačke, fudbaleri Mančester junajteda su rutinski uspeli da osvoje sva tri boda u 28. kolu Premijer lige.

Strelac prvog pogotka bio je Bruno Fernandeš u 12. minutu, a drugog Markus Rašford u 36, ali daleko od toga da je to bilo sve što su navijači oba tima uspeli da vide u Mančesteru.

Sadržajnije je, tu nema nikakve dileme, bilo prvih 45 minuta, imali su svoje prilike i jedni i drugi, madam, kada se podvuče crta, domaći tim je zaista najmanje za ova dva gola bio bolji od gostiju iz Liverpula.

Za Everton je ovo, inače, 11. uzastopni meč u Premijer ligi na kojem nisu uspeli da pobede, a ujedno na isto toliko usatopnih mečeva na "Old Trafordu" nisu uspeli da pobede, dok je JUnajted prekinuo niz od dve primejerligaške utakmice bez pobede.

To praktično znači da su "karamele" u 2024. godini uspele da ostvare samo jednu jedinu pobedu i to onu u FA kupu kada su na svom terenu bile bolje od Kristal palasa 1:0.

Mančester junajted je ovim trijumfom stigao do 47. boda u sezoni i ostao u igri za borbu za plasman u Ligu šampiona, dok Everton i dalje ima smao 25 i pred njim je grčevita borba za opstanak