Niko nije zadovoljan: Remi u duelu Lidsa i Njukasla

13.05.2023 15:30
Niko nije zadovoljan: Remi u duelu Lidsa i Njukasla Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Dobar meč, velika borba, četiri gola, tri penala, remi 2:2 (1:1), a niko nije zadovoljan! Lids i Njukasl su remizirali u 36. kolu Premijer lige a takav ishod nisu priželjkivali ni jedni, ni drugi. Lidsu su tri boda trebala da izađe iz opasne zone, a Njukalsu da se približi Ligi šampiona. Na kraju, za nijansu su manje tužni bili gosti.

Lids je dobro otvorio meč i golom Luka Ejlinga poveo je već u 7. minutu. Lako je odbitak poslao u mrežu. Dobro je igrao domaćin i u 28. minutu imao je penal da uveća prednost. Međutim, golman Nik Poup je odbranio udarac Patrika Bamforda i kazna je stigla dva minuta kasnije. Vober je napravio penal, a Kalum Vilson je nije promašio.

Njukasl je stigao do vođstva u 66. minuut iz drugog penala. Žunior Firpo je u skoku igraop rukom, pa je Simon Huper treći put na meču pokazao na belu tačku. Kalum Vlson je opet loptu poslao pod prečku. Međutim, Lids se nije predavao, napadao je i imao sreću da izjednalči u 80. minutu. Rasmus Kristensen je šutirao sa 16 metara, lopta je promenila pravac i odsela u mreži.