Everton sa 23% poseda lopte spakovao pet golova u mrežu Brajtona

Autor: Kosta Simetić

08.05.2023 20:57
Everton sa 23% poseda lopte spakovao pet golova u mrežu Brajtona Tanjug/Adam Davy/PA via AP

Fudbaleri Brajtona propisno su se obrukali pred svojim navijačima pošto ih je Everton nadigrao sa čak 5:1 (3:0).

Imali su domaćini loptu u svojim nogama 77% vremena, konstantno su napadali Everton koji je samo čekao i iskoristio svaku šansu koja mu se pružila.

Već u prvom minitu Adbulaje Dokure je zatresao mrežu Brajtona, a potom je isto uradio i u 29, a da se Brajtonu smeši katastrofa potvrdio je Džejson Stil autogolom u 35. minutu.

Na velikih 4:0 u drugom delu igre povisio je Dvajt Meknil u 76. minutu, a samo tri minuta kasnije Aleksis Mekalister je smanjio na 4:1, da bi opet Meknil u 96. savladao Stila i postavio konačnih 5:1.