pre 4 sata 23: 18
Sve o žrebu za Ligu šampiona u petak
Žreb sa plej-of i osminu finala UEFA Lige šampiona obaviće se u petak u 12.00 časova u Nionu.
Tanjug/AP Photo/Jon Super, File
Žoržinjo je pojačao Flamengo, ali trener Felipe Luiz uzalud je čekao i Kazemira. Iako se brazilski klub dogovorio oko pozajmice sa Mančester Junajtedom, iskusni vezni igrač je posle dužeg razmišljanja rešio da ostane u Engleskoj.
"Respektujem Mančester i veoma sam zahvalan što sam ovde. Ostalo mi je još godinu i po dana ugovora i voleo bih da ga odradim do kraja u klubu. Meni i porodici je lepo u Mančesteru, govorimo engleski, prilagodili smo se u potpunosti. Zahvalan sam i navijačima kluba, srećan sam. Ne i što sam na klupi, ali na meni je da radim ono što najbolje umem. Voleo bih više da igram, jer ne postoji igrač koji ne voli da je na terenu. Međutim, poštujem Rubena Amorima i njegove odluke", rekao je Kazemiro u velikom intervjuu za madridski "As".
Od kada je Ruben Amorim preuzeo Junajted, Kazemiro je odigrao samo četiri meča u Premijer ligi, uključujući i onaj sinoć protiv Totenhema. Uz to bio je na terenu protiv Lestera u FA Kupu Engleske, kao i u u dva duela UEFA Lige Evrope protiv Plzenja i FCSB.
Ostaje da se vidi rasplet na kraju sezone jer je Kazemiro, uz Kristijana Eriksena jedan od iskusnijih fudbalera na koje Amorim ne računa za narednu sezonu.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
26.01.2026 16: 06
Iako je Mančester junajted u prethodnim kolima zabeležio pozitivan rezultatski pomak i slavio u velikom derbiju protiv Arsenala u Londonu (3:2), a pre toga i gradskom derbiju protiv Sitija (2:0), ne dele svi u klubu i oko njega isto mišljenje o pravcu u kojem "crveni đavoli" idu.
25.01.2026 19: 26
Okončani su današnji mečevi u Premijer ligi...
22.01.2026 20: 10
Brazilac otkrio da na kraju sezone ide sa Old Traforda.
17.01.2026 21: 30
Menadžer Mančester junajteda prezadovoljan posle trijumfa nad Sitijem 2:0.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 2d
pre 4 sata 23: 18
Žreb sa plej-of i osminu finala UEFA Lige šampiona obaviće se u petak u 12.00 časova u Nionu.
pre 4 sata 23: 14
Norvežani slavili protiv Atletika u Madridu i prošli u Top 24, kao i Briž koji je uz odličnu rolu srpskog reprezentativca savladao Marsej.
pre 4 sata 23: 12
Golman lisabonskih "orlova" golom u osmom minutu nadoknade doneo pobedu 4:2 nad Realom i plasman u nokaut fazu.
pre 4 sata 23: 05
Vreme je za poslednje kolo ligaškog dela UEFA Lige šampiona...
Ostavite komentar