
pre 11 minuta 13: 12
De Jong van terena tri nedelje: Propušta i meč protiv Porta u Ligi šampiona
Vezni fudbaler Barselone Frenki de Jong odsustvovaće najmanje tri nedelje van terena, izjavio je trener katalonskog kluba Ćavi Ernandez.
Ove večeri zatvara se 33. kolo Premijer lige, a u fokusu ljubitelja engleskog fudbala biće duel Mančester junajteda i Totenhema, na terenu kluba iz Londona (21.15, TV Arena 2 Premium).
Domaćin pošto-poto želi da se iskupi za dva vezana poraza, pre svega za debakl na gostovanju u Njukaslu (6:1), posle kog su Hari Kejn i saigrači u znak izvinjenja ponudili svojim navijačima da im refundiraju novac za karte.
Još važnije, "pevcima" su preko potrebni bodovi u borbi za plasman u Ligu šampiona ili Ligu Evrope, jer su sedmi na tabeli. Bodovno izjednačeni sa Liverpulom, u manjem ili većem zaostatku za Aston Vilom, Mančester junajtedom i Njukaslom.
"Crveni đavoli" imaju istu ambiciju, s tim da su oni u rezultatskom naletu, obzirom na to da su u nizu savladali Brentford, Everton i Notingem Forest. Na ruku im ide i novija statistika u međusobnim duelima, sa četiri pobede od aprila 2021. godine. Poslednji put su dobili Totenhem oktobra 2022, na "Old Trafordu" (2:0).
Nešto ranije, na početku multiprenosa na kanalima TV Arena sport kreću mečevi "fenjeraša" Sautemptona i rivala iz bezbednije zone, Bornmuta, te pretposlednjeg Everona i pretedenta na Ligu šampiona, Njukasla.
Premijer liga, 33. kolo
Utorak
Vulverhempton - Kristal Palas 2:0 (1:0)
/Anderson 3ag, Neves 90p/
Aston Vila - Fulam 1:0 (1:0)
/Mings 21/
Lids - Lester 1:1 (1:0)
/Sinistera 20 - Vardi 80/
Sreda
Notingem Forest - Brajton 3:1 (1:1)
/Gros 45+3 a.g, Danilo 69, Gibs-Vajt 90+1 - Buonanote 38/
Čelsi - Brentford 0:2 (0:1)
/Aspilikueta 37 a.g, Mbeumo 78/
Vest Hem - Liverpul 1:2 (1:1)
/Paketa 12 - Gakpo 18, Matip 67/
Mančester siti - Arsenal 4:1 (2:0)
/De Brujne 7, 54, Stons 45+2, Haland 90+4 - Holding 86/
Četvrtak
multiprenos 20.45 (TV Arena 1 Premium)
Everton - Njukasl 20.45 (TV Arena sport 1)
Sautempton - Bornmut 20.45 (TV Arena sport 3)
Totenhem - Mančester junajted 21.15 (TV Arena Premium 2)
14.09.2023 11: 05
Engleski fudbalski reprezentativac Hari Megvajer izjavio je danas da uspešno može da se nosi sa kritikama zbog svojih igara u dresu Mančester junajteda i nacionalnog tima, prenose britanski mediji.
14.09.2023 08: 35
Međunarodni centar za sportske studije (CIES) odradio je procenu najskupljih timova na svetu, a čak osam iz Top 10 liste nam dolazi iz Premijer lige.
04.09.2023 12: 10
Golman Mančester junajteda Andre Onana potvrdio je danas da će ponovo braniti za reprezentaciju Kameruna, prenosi britanski Atletik.
04.09.2023 11: 57
Fudbaler Mančester junajteda Džejdon Sančo kritikovao je menadžera Erika ten Haga, koji zbog lošeg rada na treningu nije uvrstio povremenog engleskog reprezentativca u ekipu za meč sa Arsenalom u Premijer ligi.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 1d
20.09.2023 20: 52
Džud Belingem se ne zaustavlja. Vezni fudbaler Real Madrida je još jednom preuzeo ulogu napadača kada je to bilo najpotrebniji, a on i njegovi saigrači upisali zlata vrednu pobedu protiv Union Berlina - 1:0 (0:0).
20.09.2023 00: 08
Lacio i Atletiko Madrid igrali su 1:1 na startu grupne faze Lige šampiona. Zanimljiv meč odigrala su dva tima u Grupi E, a sve je mirisalo na pobedu Madriđana.
19.09.2023 23: 33
Trener Mančester sitija, Pep Gvardiola, dao je ekskluzivnu izjavu za TV Arena sport.
19.09.2023 21: 57
Fudbaleri Crvene zvezde poveli su protiv Mančester sitija golom Osmana Bukarija u poslednjem minutu prvog poluvremena.
pre 12 minuta 13: 12
Vezni fudbaler Barselone Frenki de Jong odsustvovaće najmanje tri nedelje van terena, izjavio je trener katalonskog kluba Ćavi Ernandez.
pre 1 sat 12: 13
Vlada Republike Srbije proglasila je 27. septembar 2023. godine za Dan žalosti zbog tragičnih događaja i zločina prema Srbima na Kosovu i Metohiji.
pre 1 sat 11: 38
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Dragan Stojković objavio je širi spisak igrača za oktobarske mečeve u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope, protiv Mađarske u Budimpešti 14. oktobra i tri dana kasnije, protiv Crne Gore u Beogradu.
pre 2 sata 10: 55
Fudbalski "večiti derbi", 171. duel Partizana i Crvene zvezde, neće biti odigran u sredu, 27. septembra od 19 časova kako je bilo planirano, jer je Vlada Srbije danas 27. septembar proglasila za Dan žalosti zbog tragičnih događaja u selu Banjska na Kosovu i Metohiji.
Ostavite komentar