pre 17 minuta 18: 25
Nadal veliča Novaka: Sve što postiže zaslužuje divljenje
Teniska legenda poredio je "veliku trojku" sa Alkarazom i Sinerom.
Tanjug/AP Photo/Ian Hodgson
Liverpul suvereno vlada Premijer ligom, a posle pobede nad Mančester sitijem 2:0 (1:0) u derbiju 13. kola, čini se da se izlaz iz krize šampiona Engleske ne nazire. Samo puka sreća i neefikasnost "redsa" spasla su tim Pepa Gvardiole ubedljivijeg poraza, četvrtog uzastopnog u Premijer ligi. "Građani" nisu pobedili od 26. oktobra, pet poraza i remi sa Fejenordom. A, šta reći za Liverpul - posle Reala, preslišali su i Siti, napravili su "plus devet" u odnosu na pratioce. Miris šampionske titule počinje da se oseća iako je prošla tek treećina takmičenja.
Liverpul dve godine nije uspeo da pobedi Mančester siti, ali je u derbi 13. kola Premijer lige ušao rešen ne samo da mu produbi i nastavi krizu već da mu naplati sve za poslednje dve godine sa kamatom.
Bili su domaćini u visokom presingu, davili su šampiona, saterali ga u prvih 20 minuta u šesnaesterac i vodili samo 1:0. Jer, od sedam šuteva (gosti nijedan), čak četiri su išli u okvir gola Ortege, a pogodio je samo Kodi Gakpo na idealan pas Mohameda Salaha.
Virdžil Van dajk je pogodio posle prekida stativu, pa nešto kasnije promašio je sa pet metara. Teško da je Siti u vreme menadžera Pepa Gvardiole na nekom stadionu bio tako inferioran kao na "Enfildu" u prvih 25 minuta.
Gundogan, Luis, Silva, Foden i Nunes su nekako uspeli da bolje kombinuju i "oteraju" domaćina od Ortege, ali ofanzivno su bili mirni kao jagnjad, sa odsečenim Halandom. Liverpul je menjao ritam meča, na kraju prvih 45 minuta bilo je samo 1:0.
Očekivalo se da Gvardiola nešto promeni na pauzi, da možda uvede odmah De Brujnea, Dokua, Grliša, Savinja. Ali, nije i mogao je skupo da plati ceh jer to što su promašilči Gakpo i Salah dešava se jednom u 10 puta. Salah je u 56. minutu sam išao kao Ortegi, sačekao da ga "legne", a onda prebacio ceo gol!
Ako se zna da je pokušaj Berbarda Silve posle skoro sata igre bio i najopoasniji napada Sitija, dovoljno je jasno koliko je Liverpul bio dominantan. UI nastavio je Liverpul da gazi velikog rivala, Ortega je branio dudarce Aleksandera-.Arnolda i Gakpa, pa u 75. minutu napravio penal nad Luisom Dijazom, a Mohamed Salah je pogodio sa bele tačke i pečatirao trijumf.
Siti je mogao da se vrati u igru u 83. minutu, ali Erling Haland poklon loptu nije uspeo da pretvori u gol, Keleher je uspeo da spasi svoj tim nepredviđenih muka na kraju.
Stadion: "Enfild".
Sudija: Kris Kavanah.
Strelci: Gakpo u 12, Slaah u 78. minutu iz penala.
LIVERPUL: Keleher - Aleksander-Arnold (od 72. Kvansah), Gomez, Van Dajk, Robertson - Gravenberh, Mek Alister - Salah (od 84. Džons), Soboslaj, Dijaz - Gakpo (od 72. Nunjez).
MANČESTER SITI: Ortega - Voker, Ruben Dijas, Akanđi, Ake - Luis (od 79. Griliš), Gundogan (od 58. Doku) - Bernardo Silva, Foden (od 79. De Brujne), Mateus Nunes (od 58. Savinjo) - Haland.
Premijer liga, 13. kolo
PETAK
Brajton - Sautempton 1:1 (1:0)
/Mitoma 29 - Dauns 54/
SUBOTA
Brentford - Lester 4:1 (3:1)
/Visa 25, Šade 29, 45+8, 59 - Buonanote 21/
Kristal Palas - Njukasl 0:1 (0:0)
/Gehi 53 ag/
Notingem Forest - Ipsvič 1:0 (0:0)
/Vud 48 pen/
Vulverhempton - Bornmut 2:4 (1:3)
/Strand Larsen 5, 69 - Klajvert 3 pen, 18 pen, 74 pen, Kerkez 8/
Vest Hem - Arsenal 2:5 (2:5)
/Van Bisaka 38, Emerson 40 - Gabrijel 10, Trosar 27, Edegor 34, Haverc 36/
NEDELJA
Čelsi - Aston Vila 3:0 (2:0)
/Džekson 7, E. Fernandez 38, Palmer 83/
Mančester junajted - Everton 4:0 (2:0)
/Rašford 34, 46, Zirkze 41, 64/
Totenhem - Fulam 1:1 (0:0)
/Džonson 54 - Karnija 67/
Liverpul - Mančester siti 2:0 (1:0)
/Gakpo 12, Salah 78 pen/
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
08.02.2026 19: 34
Oba tima su želela tri boda, ali "građani" odlaze sa gostovanja srećni, pošto su posle 89 godina uspeli dvaput u sezoni da pobede današnjeg rivala. Na kraju, Siti slavi u 25. kolu Premijer lige - 1:2 (0:0).
08.02.2026 10: 02
Taj meč je zakazan za (17.30 Tv Arena Premium 1) u okviru 25. kola Premijer lige.
04.01.2026 18: 15
Moraće da se zadovolje 2:2 remijem na gostovanju Fulamu tokom 20. kola Premijer lige koje je vrlo lako moglo da ode na njihovu stranu, da su ostali skoncentrisani do poslednjeg sudijskog zvižduka.
04.01.2026 08: 44
Mančester na "Etihadu" dočekuje "plavce" koji su 1. januara ostali bez menadžera Enca Mareske.
pre 41 minut 18: 01
Obišla je nedavno Crvena zvezda crno-bele na tabeli, ali kad je reč o individualnim priznanjima, večiti su u egalu.
pre 1 sat 17: 37
Naime, prema informacijama tamošnjih novinara, popularni CR7 se vraća svojim obavezama u klubu, nakon što je Mohamed al Skit, izvršni direktor kluba za rizik i generalni sekretar podneo ostavku "iz privatnih razloga".
pre 1 sat 16: 53
Iskusni stručnjak zahavlio se dosadašnjem treneru Gažinoviću za sve što je uradio za klub u prethodnom periodu.
pre 2 sata 15: 50
Posle perioda van prve postave i brojnih spekulacija tokom zime, Lazar Samardžić vratio u startnu postavu Atalante i odmah pokazao da je spreman da odgovori izazovu.
Ostavite komentar