Junajted slavio u Notingemu: Antoni i Dalot doneli tri boda Mančesteru

Autor: Mateja Petković

16.04.2023 19:23
Junajted slavio u Notingemu: Antoni i Dalot doneli tri boda Mančesteru Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Notigem Forest na strani rezultatom 2:0 (1:0) u okviru 31. kola engleske Premijer lige.

Uprkos tome što je imao brojne kadrovske probleme, Erik Ten Hag je uspeo da sastavi ekipu koja je danas upisala tri boda. On na ovom meču nije mogao da računa na dva standardna štopera Lisandra Martineza i Rafaela Varana, kao ni na Luka Šoa i Markusa Rašforda.

Međutim, brazilski ofanzivac, Antoni Santos je postigao pogodak i zabeležio asistenciju, pa na taj način odradio Rašfordovu ulogu.

Antoni je u 32. minutu savladao Kejlora Navasa za 1:0, ali ne nekoliko minuta pre toga gol mogao da bude postignut na drugoj strani. Naime, Hari Megvajer je nespretno igrao rukom u sopstvenom šesnaestercu i bilo je evidentno da bi trebalo da bude dosuđen jedanaesterac za domaćina. Ipak, sudija Sajmon Huper nije tako mislio i samo je dao znak da se igra nastavi.

Konačan rezultat postavio je Diogo Dalot u 74. minutu. Strelac prvog gola, Antoni je petnaestak minuta pre kraja uposlio desnog beka, a on se dobro snašao i bio precizan za konačnih - 2:0.