pre 2 sata 04: 18
(VIDEO) Haos i pesnice u Šarlotu, meč prekinut zbog tuče!
Meč Pistonsa i Hornetsa obeležile su nemile scene i masovna tuča na parketu, koja je u potpunosti bacila košarku u drugi plan
Tanjug/AP Photo/Frank Augstein
Veoma veliki značaj, nosili su mečevi u Engleskoj danas. Njukasl i Čelsi (iako nisu igrali jedan protiv drugog) borili su se praktično u isto vreme za mesto u Ligi konferencije naredne sezone. Kao pobednici, izašli su "plavci" s obzirom da su na gostovanju savladali Brajton rezultatom 2:1, dok je Mančester junajted učinio veliku uslugu timu iz Londona pobedom na "Old Trafordu" protiv "svraka" rezultatom 3:2.
Čekalo se čitave sezone da se izabranici Maurisija Poketina probude, i pokažu zašto su jedan od najinteresantnijih timova na Starom kontinentu. Mnogo novca je uloženo, a rezultati su izostajali. Ipak, kako je sezona odmicala, sve je bolje izgledala Čelsijeva "dečurlija", tako da je dobrim nastupima na poslednja četiri meča praktično uspela da izbori Evropu.
Golove na današnjem meču postigli su zlatna koka Londona, Kol Palmer (34'), a prednost je dupliralo dugo čekanje pojačanje, Kristofer Nkunku (64'). Na kraju je i Ris Džejms u 87. minutu zaradio crveni karton zbog neopreznog starta, ali neće to mnogo poremetiti slavlje "plavaca" - Poketinova mašina ponovo radi. Utešnu nagradu za igrz Brajtona doneo Dani Velbek u sedmom minutu nadoknade.
Isto se ne može reći i za četu Edija Haua. Njukasl je doživeo krah, najverovatnije pod pritiskom duplih obaveza na početku sezone (u Ligi šampiona i Premijer ligi). Svakako da nije pomogla ni suspenzija Sandra Tonalija, ali veći deo godine, Njukasl je provodio na mestima koja vode u evropsku jesen - šta je puklo?
Mančester junajted, ekipa sposobna da primi tri gola od svakoga (čitaj: Koventri u Kupu), ne samo da ih je ofanzivno deklasirala, već je uspela da odbrani sve bezuspešne nalete Entonija Gordona i Aleksandra Isaka.
"Crveni đavoli" su već u 31. minutu poveli preko Kobija Majnua, što im je donelo prednost na poluvremenu. Ipak, Gordon je vođstvo anulirao u 49. minutu dobrim utrčavanjem na centaršut Isaka.
Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima. Samo je devet minuta trebalo Amadu Dialou da vrati prednost svojoj ekipi, da bi ga potom dodatno povećao Razmus Hojlund šest minuta pred kraj regularnog dela.
Neizvesnost je uneo Luisa Hola u drugom minutu nadoknade, ali to nije bilo dovoljno da spase "svrake" poraze, tako da se one sada nalaze iza Čelsija, za kojim kaskaju za tri poena. Mančestera isti broj bodova deli od tima iz Londona, dok Brajton nema evropske aspiracije, komforno čuvajući samu sredinu tabele, desetu poziciju, sa 48 poena.
Premijer liga, zaostali mečevi 34. kola
utorak
Totenhem - Mančester Siti 0:2 (0:0)
/Haland 51, 91penal/
sreda
Brajton - Čelsi 1:2 (0:1)
/Palmer 34, Nkunku 64/
Mančester Junajted - Njukasl 3:2 (1:0)
/Majnu 31, Dialo 58, Hojlund 84 - Gordon 49, Hol 90+2/
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
27.10.2024 17: 07
Završeni su mečevi Premijer lige od 15.00 časova.
19.05.2024 19: 07
Završeno je poslednje kolo engleskog fudbalskog šampionata.
06.12.2023 23: 14
Fudbaleri Aston Vile su upisali i sedmi trijumf u isto toliko mečeva odigranih na domaćem terenu, dok je Mančester junajted slavio u derbiju kola protiv ekipe Čelsija 2:1 (1:1).
08.05.2023 15: 55
Prethodnih dana se pisalo o tome kako bi u svojim redovima želeo da ga vidi nemački Bajern iz Minhena, a svetski mediji sada ponovo pišu o interesovanju klubova sa Ostrva, kao što je to bio slučaj prošle godine.
pre 7 sati 22: 41
Revanširala se "vučica" ekipi sa sredine tabele italijanskog šampionata za poraz mininalnim rezultatom iz prve polovine ovog takmičenja!
pre 11 sati 19: 20
Menadžer "svarka" ističe da radi najbolje u intersu kluba, i da nema nameru da se povuče.
pre 12 sati 17: 36
Ovaj transfer je već bio najavljen, a kako se navodi 26-godišnjak će se u Emiratima zadržati do kraja sezone.
pre 14 sati 15: 52
Trener crveno-belih iz Novog Sada zadovoljan startom u drugom delu sezone.
Ostavite komentar