Minimalna pobeda Evertona nad Brentfordom: "Karamele" osigurale opstanak u Premijer ligi

27.04.2024 20:25
Fudbaleri Evertona Tanjug/Peter Byrne/PA via AP
Fudbaleri Evertona

Fudbaleri Evertona su savladali Brenford 1:0 (0:0) u 35. kolu Premijer lige. Klub sa "Gudisona" je tako i matematički obezbedio opstanak u elitnom rangu engleskog fudbala.

"Pčelice" su nešto bolje ušle u meč od protivnika, ali je domaćin bio sve bolji kako je vreme odmicalo. Mogle su "karamele" do gola u prvom delu, ali najbolju šansu u 45. minutu nije iskoristio Abdulaj Dokure.

Izabranici Šona Dajša su nastavili sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu, te su tako u 60. minutu stigli do vođstva preko Idrise Gana Geja. Obe ekipe su vrlo lako mogle da stignu do pogotka do kraja meča, ali su čuvari mreže na obe strane upisivali odbrane, te je tako viđen samo jedan gol.

Everton se nakon ovog remija nalazi na 15. poziciji sa 36 osvojenih bodova, dok je Brentford na 16. mestu s 35.