Ni oduzeti bodovi im ne mogu ništa: Everton slavio protiv Foresta i ide ka opstanku u eliti

21.04.2024 16:37
Fudbaleri Evertona proslavljaju pogodak protiv Notingem Foresta Tanjug/Peter Byrne/PA via AP
Fudbaleri Evertona proslavljaju pogodak protiv Notingem Foresta

Ogromnih problema ima Everton u ovoj sezoni, pre svega zbog oduzimanja bodova. Do sada im je oduzeto ukupno osam i mnogi očekuju da će "karamele" ispasti u niži rang. Ipak, klub sa "Gudisona" nastavlja da beleži dobre rezultate i u 34. kolu Premijer lige je savladao Notingem Forest 2:0 (1:0).

Domaćin je nešto bolje otvorio meč. Nije stvarao previše šansi, ali su jednu od njih iskoristili u 29. minutu. Idrisa Gana Gej je doneo prednost izabranicima Šona Dajša. Do kraja prvog dela igre su "šumari" mogli i do izjednačenja, ali je Džordan Pikford ostao nesavladan.

Prava opsada gola od strane Foresta je viđena u drugom delu igre. Gosti su lako mogli i do potpunog preokreta. Međutim nisu iskoristili svoje prilike i usledila je kazna. Baš kao i njegov saigrač u prvom poluvremenu, Dvajt Meknil je uputio precizan šut koji je završio iza leđa Maca Selsa.

Everton se nakon ovog trijumfa nalazi na 16. poziciji sa 30 osvojenih bodova, dok je Forest ostao na 17. mestu sa 26.