Aston Vila i dalje sanja Ligu šampiona: Emerijeva ekipa slavila i protiv Vulverhemptona

30.03.2024 20:44
Fudbaleri Aston Vile Tanjug/Bradley Collyer/PA via AP
Fudbaleri Aston Vile

Fudbaleri Aston Vile su savladali Vulverhemton 2:0 (1:0) u okviru 30. kola englske Premijer lige. Klub iz Birmigenma je tako ostao na tri boda prednosti u odnosu na Totenhem u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Gosti su odlično započeli meč i nametnuli ritam koji im odgovara. Veći deo prvog dela je domaćin bio inferioran, dok su "vukovi" stvarali šanse. Uspeli su izabranici Unaija Emerija da pronađu tempo koji im odgovara, te je tako i u 36. minutu Musa Dijabi zatresao mrežu i doneo prednost Aston Vili.

Drugi deo igre je ponovo bolje otvorio Vulverhempton u potrazi za izjednačenjem, ali se takođe ponovio scenario iz prvog poluvremena. U sred dominacije gostujućeg tima, domaćin je postigao gol, a strelac je ovog puta bio Ezri Konsa.

"Lavovi" iz Birmingema su ostali na pozicji broj četiri 59 bodova, dok su Vulvsi na 10. mestu sa 41 bodom.