"Građani" posle preokreta bolji od Brentforda: Het-trik Fila Fodena

05.02.2024 22:58
Igrači Mančester sitija Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Igrači Mančester sitija

Uz nešto više muke, fudbaleri Mančester sitija opravdali su ulogu favorita protiv Brentforda u gostima i nastavili trku za Liverpulom na vrhu tabele. U meču 23. kola Premijer lige slavili su rezultatom 3:1 (1:1), a junak "građana" bio je trostruki strelac - Fil Foden.

Posle poraza "redsa" na "Emirejtsu", aktuelni šampioni iskoristili su kiks najvećih rivala i još jednom istakli kandidaturu za vodeće mesto tabele, od kojeg ga sada deli tri boda.

Tim Pepa Gvardiole bio je večeras pod imperativom pobede. Kada se pogleda rezultat, odnos u posedu lopte (70 odsto), i razlika u broju šuteva na gol (25-9), jasno je da su gosti iz Mančestera bili dominantiji rival. Ali, daleko od toga da su igrači Brentforda izašli sa "belom zastavicom".

Domaća ekipa prva je stigla do pogotka. Bilo je to u 21. minutu preko Maupaja, da bi i nakon preokreta Sitija, nastavili da prete "građanima". Sredinom drugog poluvremena Brentford je ponovo bio opasniji rival, ali na sreću gostujućih navijača, nije imao više raspoloženih strelaca.

Sa druge strane, Siti je odigrao strpljivo, kontrolisao dešavanja na terenu i na krilima het-trika Fila Fodena, rešio pitanje pobednika u 70. minutu.