(VIDEO) Alison i van Dajk častili Arsenal: "Tobdžije" se trijumfom vratile u trku za titulu

04.02.2024 19:30
Fudbaleri Liverpula, Alison i Virdžil van Dajk i igrač Arsenala, Gabrijel Martineli Tanjug/AP Photo/Kin Cheung

Fudbaleri Arsenala su savladali Liverpul 3:1 (1:1) u derbiju 23. kola engleske Premijer lige. Ključni detalj na meču dogodio se u 67. minutu kada je nesporazum Virdžila van Dajka i Alisona iskoristio Gabrijel Martineli i postigao gol za pobedu "tobdžija".

Silovito su krenuli izabranici Mikela Artete i ređali šansu za šansom. Najbolje prilike imao je Bukajo Saka. Nakon dve neiskorišćene, Englez je treću pretvorio u pogodak. Kai Haverc je šutirao direktno u Alisona, a na odbitak je naleteo Saka i smestio loptu u mrežu za 1:0 u 14. minutu. Do kraja poluvremena je bio konkretniji domaćin, ali nije uspeo da stigne do još jednog gola. Zato je usledila kazna u nadoknadi prvog dela igre. Došlo je do nesporazuma Vilijama Salibe i Davida Raje, što je iskoristio Luis Dijaz, a Gabriel je postigao autogol nakon što se lopta od njega odbila u praznu mrežu.

U drugom poluvremenu su obe ekipe probale da smire ritam igre, što im je i pošlo za rukom. Ipak, usledila je greška "redsa" i nesporazum Alisona i van Dajka. Martineli je to iskoristio i doneo novo vođstvo "tobdžijama" u 67. minutu. Tim Jirgena Klopa nije do kraja utakmice uspeo da stvori ozbiljniju priliku, a sve je postalo znatno teže za goste kada je Ibrahim Konate dobio drugi žuti karton u 88. minutu. Konačan rezultat je postavio Leandro Trosar u nadoknadi vremena.

Arsenal se ovim trijumfom u potpunosti vratio u trku za titulu. "Tobdžije" su na drugom mestu sa 49 bodova, dok je Liverpul i dalje prvi sa 51.