Pet različitih strelaca za Aston Vilu u Šefildu: Unai Emeri vodi "lavove" ka Ligi šampiona

03.02.2024 20:29
Fudbaleri Aston Vile Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Fudbaleri Aston Vile

Fudbaleri Aston Vile su savladali Šefild junajted 5:0 (4:0) na "Bramal Lejnu" u 23. kolu engleske Premijer lige. Pitanje pobednika je bilo rešeno praktično nakon prvih 45 minuta jer su gosti imali prednost od četiri gola na pauzi za poluvreme.

Klub iz Birmingema je domirao već od prvog minuta, a nakon 20 je na semaforu stadiona stajalo 0:3. Redom su pogađali Džon Megin, Oli Votkins i Leon Bejli. U 30. minutu se u strelce upisao i Juri Tilemans.

Na samom startu drugo dela igre, Aleks Moreno je postavio konačan rezultat nakon asistencije Votkinsa. Šefild je stigao do utešnog pogotka preko Vinisijusa Souze u 94. minut, ali je VAR soba reagovala i poništila gol zbog ofsajd pozicije.

Aston Vila se trijumfom popela na četvrto mesto na tabeli i sada imaju dva boda više od petoplasiranog Totenhema. Šefild je sa druge strane ostao na poslednjoj poziciji sa 10 osvojenih bodova.