Suspenzija je prolazna, klasa je večna: Ajvan Toni se vratio nakon osam meseci i postigao pogodak u pobedi Brentforda

20.01.2024 20:35
Fudbaler Brentforda, Ajvan Toni Tanjug/John Walton/PA via AP
Fudbaler Brentforda, Ajvan Toni

Fudbaleri Brentforda su savladali Notingem Forest 3:2 (1:1) u 21. kolu engleske Premijer lige. Utakmicu je obeležio povratak Ajvana Tonija nakon što je odslužio suspenziju od osam meseci.

Meč za izabranike Tomasa Franka nije počeo najbolje, jer je Danilo već u trećem minutu doneo "šumarima" prednost. Ipak, Toni je u 19. minutu svoj povratak na teren obeleži pogotkom iz slobodnog udarca. Zanimljivo je i da je njegov poslednji pogodak pre suspenzije došao isto protiv Notingem Foresta.

Drugi deo igre je Brentford otvorio pogotkom Bena Mija nakon asistencije Matijasa Jensena, dok su gosti uzvratili preko Krisa Vuda u 65. minutu. Na semaforu je stajalo 2:2 svega 180 sekundi jer je Nil Mopej postigao odličan gol za novo vođstvo "pčelica". Tim Nuna Espirita Santa nije uspeo da do kraja meča stigne do eventualnog boda i domaćin je odneo ceo plen.

Brentford se nakon ovog trijumfa nalazi na 14. mestu sa 22 osvojena boda, dok je Notingem Forest na 16. poziciji sa 20.