Velika pobeda Notingem Foresta: Srušen je Mančester junajted posle 29 godina

Autor: Kosta Simetić

30.12.2023 20:44
Slavlje fudbalera i navijača Notingema Tanjug/AP Photo/Rui Vieira
Slavlje fudbalera i navijača Notingema

Fudbaleri Notingem Foresta uspeli su posle čak 29 godina da pobede Mančester junajted. "Šumari" su u 20. kolu engleske Premijer lige posle prave drame uspeli da slave 2:1 (0:0).

Poznato je da Forest ove godine ne igra dobro, ali su igrači Notingema bili motivisani za ovaj meč i već posle prvog poluvremena, koje je završeno bez golova, je bilo jasno da je pred Junajtedom težak zadatak.

U 64. minutu prelepu akciju Foresta krunisao je Nikolas Domingez koji je posle dodavanja Gonzala Montjela sjajnim udarcem matirao Andrea Onanu.

Potom je u 78. kardinalnu grešku napravio Met Tarner, golman domaćina, koji je loptu poslao u noge Alehandra Garnača, a Argentinac je bio strpljiv i proigrao Markusa Rašforda za 1:1.

Nastavio je Junajted da napada, ali je posle jednog udarca Kristijana Eriksena koji je Tarner sjajnom paradom zaustavio sevnula kontra čete Nuna Espirita Santa, a Entoni Elanga je uposlio Morgana Gibs-Vajta i Andre Onana je ponovo bio na konopcima, ali ovoga puta nije bilo povratka.

Forest će u narednom meču 7. januara dočekati Blekpul u FA Kupu, a i istom takmičenju samo dan kasnije Junajted će gostovati Viganu.