Mančester siti rutinski nadigrao Šefild, Vila sa bele tačke nadigrala hrabri Barnli

Autor: Kosta Simetić

30.12.2023 18:04
Hulijan Alvarez Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Hulijan Alvarez

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na domaćem terenu Šefild junajted 2:0 (1:0) u 20. kolu engleske Premijer lige.

Bila je obvo utakmica po meri Sitija. Od početka do kraja "građani" su imali loptu u svojim nogama i konstatno su pritiskali rivala.

Prvi put su probili bedem Šefilda u 14. minutu kada je Fil Foden ostavio loptu za Portugalca Rodrija, koji se namestio i sa ivice šesnaesterca doneo prednost svom timu.

Nastavljeno je u istom ritmu, ali Siti nije uspeo do kraja prvog dela igre da udvostruči svoje vođstvo. Pep Gvardiola je posebno bio nezadovoljan igrom Džeka Griliša, koga je zadržao u igri posle pauze, ali ga je zamenio već u 53. minutu, kada je na teren kročio mladi Oskar Bob.

Foden je u 62. minutu ponovo bio u ulozi asistenta. Bob je proigrao reprezentativca Engleske na spektakularan način, a Foden je poslao loptu na drugu stativu gde je lakši deo posla imao da obavi Hulijan Alvarez.

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, te je Siti ovim rutinskim trijumfom sada barem na dan preskočio Arsenal na drugoj poziciji.

Na ostalim utakmicama, najzanimljivije je bilo u Birmingemu gde je Aston Vila pobedila Barnli 3:2.

Leon Bejli je u 28. minutu na asistenciju Olija Votkinska doneo prednost Vili, a več u 30. Zek Amdouni je poravnao rezultat.

Votkins je u 42. asistirao i Musi Dijabiju i činilo se da će sastav Unaija Emerija kontrolisati utakmicu u nastavku, a čak im je u tome pomogao i Sander Berge koji je zaradio drugi žuti karton. Ipak, Lajl Foster je u 71. minutu doneo novo izjednačenje i nadu Barnliju, ali je penal koji je u 86. skrivio Aron Ramzi iskoristio Daglas Luiz i tako ipak doneo Vili tri boda.