Foden režirao preokret Sitija protiv Junajteda

03.03.2024 18:30
Slavlje fudbalera Mančester sitija Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Slavlje fudbalera Mančester sitija

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Mančester junajted u 192. derbiju ovogo grada, a najzaslužniji za to je Fil Foden, koji je maltene sam režirao preokret "građana" - 3:1 (0:1).

Siti je "razbio" rivala na oboj utakmici. Četa Pepa Gvardiole imala je loptu u nogama čak 70% vremena, ali je uz to čak 27 šutirala ka golu Andrea Onane, dok je Junajted šutirao svega dva puta, poslednji put u 23. minutu.

Duel je počeo potpunom ofanzivom domaćina, koji je ipak u osmom minutu primio gol. Andre Onana je ispucao loptu pravo do Bruna Fernandeša, koji je samo ostavio loptu za Markusa Rašforda, a ovaj postigao spektakularan gol, pod prečku.

Siti je sada praktično morao da napada, nizale su se prilike, a u 45. minutu prazan gol sa svega metar i po promašio je Erling Haland i delovalo je da je Onana začarao svoju mrežu.

Ipak, u nastavku je sve došlo na svoje. Foden je u 56. minutu sa desnog boka ušao u sredinu i postigao podjendako fantastičan gol kao i onaj Rašfordov.

To je samo podiglo samopouzdanje "građanima", a u 80. minutu Hulijan Alvarez je sjajno uposlio Fodena, koji je nadmudrio Onanu za erupciju na "Etihadu".

Iako nije bilo neophodno, Junajted je rešio da dodatno olakša posao Sitiju. Sofjan Amrabat je amaterski izgubio loptu na 20 metara svog gola, Rodri je samo prosledio do Halanda, koji se iskupio za veliki promašaj iz prvog dela.