Nunjez i Žota srušili Barnli, Liverpul je ponovo lider Premijer lige

26.12.2023 20:23
Vodeći pogodak Darvina Nunjeza Tanjug/AP Photo/Jon Super, File
Vodeći pogodak Darvina Nunjeza

Liverpul se na "Boksing dej" vratio (privremeno) na čelo Premijer lige, jer je slavio na gostovanju protiv Barnlija 2:0 (1:0), u 19. kolu. Meč je bio neobičan, jer je bilo pravo čudo kako Liverpul do 60. minuta nije vodio ubedljicije, a zatim je istrpeo pritisak, kockanje im se nije obilo o glavu.

Gosti sa "Enfilda" su iz prve prilike stigli do vođstva protiv Barnlija. Darvin Nunjez je poslao loptu van šesnaesterca u sam donji ugao i tako prekinuo post u dresu "redsa" od 1. novembvra kada je tresao mrežu Bornmuta u Liga kupu Engleske.

Zatim su se nizale velike prilike ekipe Jirgena Klopa. Nunjez se spetljao u idealnoj situaciji, Mohamed Salah je propustio zicer, gol Kodija Gakpa (26) je bio poništen zbog faula (Nunjez), da bi Egipćanin pogodio prečku (34). Barnli je preživeo "oluju" Liverpula (14 udaraca,) i uspeo da ostane u igri posle prvih 45 minuta iako nije uputio nijedan šut ka golu Alisona.

Nastavio je Liverpuil sa dominacijom, Eliot je zatresao mrežu u 55. minutu, ali je i taj gol bio poništen zbog prekršaja. I tu su gosti stali. Probudio se Barnli posle sat vremena, Gudmunson je propustio zicer za izjednačenje kada je sa pet metara prebacio gol. Gosti sa "Enfilda" izgubili su i pored lopte, što je posebno iznerviralo Jirgena Klopa. Od ekipe koja je osam puta uputila loptu u okvir gola, Liverpul se pretvorio u tim koji ne može da pripreti.

A, kada je Dominik Soboslaj povrtanu loptu umesto u mrežu vratio u polje, menadžer "redsa" se uhvatio za glavu. Međutim, Liverpul nije bio kažnjen, da bi Žota uz prvom minutu nadoknade, posle kontre i dodavanje petom Dijaza, iz mrtvog ugla postavio konačnih 2:0 za prvo mesto u Premijer ligi. Barnli je pretio a meč završio bez udarca u okvir gola...