Rišarlison i Son vratili Totenhem na pobednički kolosek: Njukasl nastavio očajan niz na gostovanjima

10.12.2023 19:27
Fudbaleri Totenhema Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Fudbaleri Totenhema

Prekinuo je Totenhem negativnu seriju od pet utakmica bez pobede. U 16. kolu Premijer lige "pevci" su popravili utisak, odigrali po uzoru na početak sezone i na krilima dvostrukog strelca Rišarlisona i sjajnog Hjun Min Sona deklasirali Njukasl u Londonu - 4:1 (2:0).

Posle serije loših rezultata, gde su u proteklih pet utakmica upisali svega jedan bod, ekipa Angelosa Postekoglua obradovala je navijače u Londonu i priključila se ostalim timovima u borbi za pozicije koje vode na međunarodnu scenu. Totenhem je odigrao gotovo perfketan meč protiv Njukasla i na krilima Rišarlisona i Sona stigao do devete pobede u sezoni, odnosno 30. boda u takmičenju, gde sada imaju sedam manje iza vodećeg Liverpula.

Veći deo posle "pevci" su uradili sredinom prvog poluvremena, kada je posle asistencija Sona, poveli 2:0 golovima Udogija i Rišarlisona. Njukasl je izgledao totalno bezidejno na terenu i mahom se sve odvijalo na polovini gostiju i u drugom delu igre.

Totenhem je nastavio da vrši pritisak na poslednju liniju rivala, a najavu ubedljive pobede doneo je Rišarlison drugim pogotkom u 60. minutu za 3:0. Iako se očekivala kakva takva reakcija Njukasla, "pevci" su i dalje kontrolisali dešavanja na terenu i do kraja postigli još jedan gol. Bilo je to u 85. minutu iz penala, kada je dvostruki asistent, Son, nagrađen za odličnu partiju. Valja napomenuti da je Koreanac mogao da postigne još koji pogodak u finišu, ali je u par navrata za "dlaku" ostao neprecizan...

Taman kada se očekivao poslednji zvižduk, u nadoknadi vremena "svrake" su iskoristile prazan prostor rivala usled jake ofanzive domaćina i stigle do počasnog pogotka preko Žoelingtona za ubedljivih 4:1. Njukasl je tako nastavio seriju loših rezultata na gostovanjima gde je ove sezone na osam utakmica zabeležio sedmi poraz.