Brenan Džonson sa dva gola sprečio pobedu Evrtona u Notingemu

Izvor: Arena sport

05.03.2023 17:00
Brenan Džonson sa dva gola sprečio pobedu Evrtona u Notingemu Tanjug/AP Photo/Rui Vieira)

Pet pogodaka koje je Brenan Džonson postigao ove sezone u Premijer ligi doneli su Notingem Forestu sedam bodova.

Napadač "šumara" dva puta je pogodio protiv Lestera za pobedu od 2:0 (20. kolo), potom je obezbedio bodove protiv Lidsa (1:0, 22. kolo), a nije dozvolio ni Evertonu da stigne do važnog trijumfa.

Dva puta su gosti iz Liverpula bili u vođstvu u Notingemu, a Brenan Džonson dva puta dobro ragovao pred golom Džordana Pikforda za konačnih 2:2.

Everton je u 10. minutu poveo iz penala koji je realizovao Demaraj Grej, deset minuta kasnije, Džonson je reagovao na odbitak i izjednačio na 1:1.

U 29. minutu Majkl Kin je centrirao, a Abdulaje Dokure dobro skočio i precizno šutirao glavom u donji desni ugao za novo vođstvo.

Igrač koji je doneo prednost Evertonu pogrešio je na svojoj polovini u 77. minutu. Rajan Jejts je potom dobro kombinovao sa Džonsonom koji je još jednom bio efikasan i postavio konačnih 2:2.