Liverpulov prvi poraz ove sezone: Matip autogolom doneo trijumf Totenhemu

30.09.2023 21:09
Liverpulov prvi poraz ove sezone: Matip autogolom doneo trijumf Totenhemu Tanjug/AP Photo/Alberto Pezzali

Kakva utakmica u Londonu!

Fudbaleri Totenhema i Liverpula odigrali su utakmicu za pamćenje u kojoj su bodovi na kraju ostali u glavnom gradu Engleske i to nakon autogola Matipa u šestom minutu sudijske nadoknade – 2:1 (1:1).

Ali kao da to nije dovoljno samo po sebi, već su igrači Liverpula uspeli sami sebi da zatresu mrežu u trenucima kada su ih na terenu bila dvojica manje od rivala.

Prvo je Kurtis Džons isključen nakon VAR intervencije u 26. minutu, a 20 mnuta pre kraja je drugi žuti dobio i Dijago Žota. Bilo je to pri rezultatu 1:1 nakon što su domaći došli u vođstvo preko Sona u 36. mintu, a "redsi" izjednačili golom Gepka u poslednjem minutu prvog dela meča.

Branii su se igrači Jirgena Klopa celo drugo poluvreme i to veoma dobro i hrabro, uspevali su da namuče brojčano jačeg protivnika, ali su onda u foto-finišu sami sebi presudili i omogućili "pevcima" da izbiju na drugu poziciju tabele Premijer lige koju dele sa Arsenalom.