Vulfsi šokirali Mančester siti, Arsenal rutinski do nova tri boda, Junajted po navici razočarao

30.09.2023 18:07
Vulfsi šokirali Mančester siti, Arsenal rutinski do nova tri boda, Junajted po navici razočarao Tanjug/AP Photo/Ian Walton/Nick Potts/PA via AP/AP Photo/Jon Super

Subota popodne je svakog vikenda rezervisana za Premijer ligu i Multiprenos na TV Arena sport, a danas smo mogli da uživmao u šest zaista sjajnih duela.

Bornmut - Arsenal 0:4 (0:2)

Pre svega, rutinsku pobedu upisao je Arsenal. "Tobdžije" su bez problema nadigrale Bornmut 3:0 (2:0) i tako se značajno približili vrhu tabele.

Već u 17. minutu Bukajo Saka je načeo Bornmut, a pred kraj prvog dela igre sa bele tačke precizan je bio Martin Odegard.

A kako se prvo završio, tako je drugo poluvreme i počelo. Rajan Kristi je skrivio novi jedanaesterac, a realzivao ga je Kai Haverc, kome je to bio prvenac u dresu Arsenala.

Konačan rezultat postavio je Ben Vajt u 93. minutu, kada je nadvisio sve u skoku rutinski postigao gol

Mančester junajted - Kristal Palas 0:1 (0:1)

Čini se da užasnom početku sezone za Mančester junajted nema kraja. Ovo je prvi put u istoriji Premijer lige da su "crveni đavoli" upisali četiri poraza u prvih sedam utakmica, a sada ih je nadigrao Kristal Palas - 0:1 (0:1).

Heroj ekipe iz Londona je Joahim Andersen koji je u 25. minutu iz prve veoma dobrim i snažnim udarcem savladao Andrea Onanu, a onda je do kraja meča usledila prava defanzivna klinika Roja Hodžsona.

Palas se savršeno branio i učinio je da Junajted izgleda nemoćno i beznadežno. Četa Erika ten Haga nije uspevala da probije bedem gostiju i nema sumnje da u crvenom delu Mančestera vlada neviđeno razočarenje.

Vulverhempton - Mančester siti 2:1 (1:0)

Ali danas je i plavi deo Mančestera tužan. Ekipa Pepa Gvardiole upisala je drugi poraz zaredom, što se nije desilo od januara ove godine. Nakon Njukasla, bolji od "građana" bio je i tim Vulfsa

Prvo je u 13. minutu Ruben Dijaš postigao autogol i tako doveo "vukove" u vođstvo. Prednost domaćina poništio je Hulijan Alvarez prelepim golom iz slobodnog udarca, ali je u 66. minutu Hi-Čan Hvang bio najsnalažljiviji u šesnaestercu Sitija i uspeo je da postigne pobedonosni pogodak.