Liga 1

Liga 1: Rems uverljiv u Monpeljeu čak i uz promašaj sa bele tačke

27.08.2023 17:06
Liga 1: Rems uverljiv u Monpeljeu čak i uz promašaj sa bele tačke TV Arena sport/ Screenshot

Monpelje je, kao i Ren protiv Avra, bio favorit, ali Rems je odigrao odlično i kao gost slavio 3:1 (2:1), uz konstataciju da je promapio i penal.

Od starta je Rems pokazao da će slaviti. Nakamura je je nagovestio vodeći gol Junusa Abdelhamida koji je bio najspretniji posle kornera. Tedi Teuma je mučio odbranu domaćina i uspeo je dva puta da je matira. Prvi pogodak je pogodio sam ugao, u nastavku je posle pogotka Al Tamarija dza domaćina, rešio meč na sličan način. Šotar je napravio penal, ali Umar Dikaite nije sa bele tačke uspeo da prevari Benžamina Lekomta.

Mec je golom Mikautadzea slavio protiv Klermona 1:0, ali su domaćini i Komnen Andrić imali mnogo prilika tokom meča, ne i strelca koji će da ih spasi poraza. Tuluz se držao u Strazburu do 52. minuta, a bi Emega i Belegard sa dva lepa gola rešili meč.