Liga 1

18.08.2023 12:30
Liga 1 na TV Arena sport: Mec za "brisanje" lošeg starta, Marsej za dupli trijumf Guliver

Potencijalno vrlo zanimljivo i neizvesno prvenstvo Francuske u fudbalu večeras ulazi u drugu rundu, a trodnevni program startuje večerašnjim duelom Meca i Marseja (21.00, TV Arena 3 Premium).

Domaćin je loše počeo ovosezonsko izdanje Lige 1, pošto je prošlog vikenda primio čak pet golova na terenu Rena, uz jedan počasni pogodak, za izjednačenje u prvom poluvremenu. Zato bi svaki bod dobrodošao povratniku u elitno društvo.

Marsej je prošli šampionat završio na visokom trećem mestu, odmah iza Pari Sen Žermena i Lansa, a u ovu je zakoračio sa domaćinskih 2:1 protiv Remsa. Dakle, ima dovoljno razloga da ponese oreol favorita u predstojećih 90 minuta, iako je pitanje da li su i koliko amortizovali razočarenje posle neuspeha u dvomeču sa Panatinaiksom za plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.