Liga 1

(VIDEO) Lion vodio, ubedljivo gubio, pa u 116. minutu savladao favorizovani Brest: Matić starter u okršaju s dva crvena kartona

14.04.2024 22:47
Nemanja Matić, fudbaler Liona učestvovao u remiju sa Brestom Guliver
Nemanja Matić, fudbaler Liona učestvovao u remiju sa Brestom

Zaključni meč današnjeg fudbalskog programa u najvišem rangu takmičenja u Francuskoj doneo je doslovno spektakularan duel Liona i Bresta, u kom je prvopomenuti tim u 116. minutu izvukao tesnu i ludu pobedu pred sopstvenim navijačima - 4:3 (1:0).

Nema čega nije bilo: kiše golova, preokreta, crvenih kartona, golemog produženja utakmice... Posle prvih 45 minuta stvari su išle na ruku Nemanje Matića i saigrača bivšeg srpskog reprezentativca iz redova potonjeg slavljenika. Poveli su preko Korentina Tolisa u idealnom trenutku (18) i dugo čuvali minimalac.

A, onda je Lion krenuo da se sapliće kao pijanac, a gosti da ga udaraju pravo u čelo. Kao dlanom o dlan, Munije (60), na dodavanje Del Kastilja, te pomenti asistent (64, 67) naglavačke su okrenuli duel spuštenih gardova.

Nije se dao desetoplasirani takmac, već je prvom pratiocu vodeće Pari Sen Žermena servirao revanš u vidu pogodaka Lakazeta (70) i Taljafika (79). Ali, ne, tu nije bio kraj ludilu. Usledila su isključenja na obe strane, prvo Meloua kod gostiju, pa Taljafika iz ekipe domaćina.

I, onda grande finale, jer je odlučujući gol pao u 116. minutu, a potpisao ga je Mejtland Najls. Penal je dosuđen još u 97. minutu, zbog grubog naleta golmana na Lakazeta, ali su ga duga VAR provera i protesti odužili do duboke nadoknade vremena. I četvrte pobede Liona u poslednjih pet kola, sa Matićem na terenu od prvog do zadnjeg sekunda.