pre 19 minuta 15: 38
Zlato za Srbiju na Mediteranskim igrama: Aleksa i Anđelija najbolji!
Najsjajnije odličje za naš miks vazdušnom puškom...
Profimedia
Srpski fudbaler Nemanja Matić pokrio je logo koji simboliše borbu protiv homofobije na svom dresu tokom utakmice između njegovog kluba Olimpik Lionez i Anžera u fudbalskom prvenstvu Francuske, prenose danas francuski mediji.
Kako navodi pariski Figaro, još jedan fudbaler je skrenuo pažnju na sebe zbog protivljenja kampanji protiv homofobije kojoj je bio posvećen jučerašnji, poslednji dan odigravanja mečeva u francuskom prvenstvu, a reč je o igraču Nanta, Mostafi Mohamedu, koji je odbio da igra utakmicu, navodeći kao razlog za to verska ubeđenja i poreklo.
Matić, za razliku od njega, nije želeo da zbog protivljenja ovoj iniciijativi ošteti svoj klub neigranjem, pa je odigrao ovu vrlo značajnu utakmicu za svoj tim, ali je preko logoa koji simboliše anti-homofobnu kampanju zalepio flaster i tako ga pokrio, navodi list.
U prošlogodišnjem prvenstvu, zbog takvog čina kažnjen je fudbaler Monaka Mohamed Kamara iz Malija, kome je disciplinska komisija zabranila da igra na četiri utakmice, iako pravila predviđaju da može da bude kažnjen i sa deset utakmica neigranja.
U Velikoj Britaniji se vodi postupak protiv Manchester Cityja zbog kršenja pravila Premijer lige i UEFA, a nepovoljna presuda mogla bi da naruši odnose te zemlje i vlasnika kluba iz UAE.
Dušan Vlahović je sa 26 godina napustio Juventus i potpisao trogodišnji ugovor s Beşiktaşem. Mohamed Salah je nakon devet sezona u Liverpoolu otišao u Trabzonspor.
Samo nekoliko meseci pre prelaska u Lakerse, firma u vlasništvu LeBrona Jamesa uzela je kredit od gotovo 300 miliona dolara od dve životne osiguravajuće kompanije.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
24.06.2025 21: 48
Francuski nacionalni komitet za kontrolu i upravljanje doneo odluku, klub ima pravo žalbe.
05.06.2025 14: 26
Liga 1 kaznila fudbalera Liona, zbog toga što nije hteo da se povinuje naređenju kao ostali igrači u prvenstvu Francuske.
23.04.2025 13: 15
Posle glasina da je došlo do nesuglasica, srpski fudbaler se juče vratio na teren.
16.02.2025 19: 15
Fudbaleri Olimpika iz Liona savladali su Monpelje na gostujućem terenu rezultatom 4:1 (1:1) u 22. kolu francuske Lige 1.
pre 1 sat 14: 54
Posle pobede nad Partizanom, overa transfera srpskog reprezentativca...
pre 1 sat 14: 46
Porto dobija meksičkog napadača bez naknade za pozajmicu, uz opciju otkupa od 18 miliona evra.
pre 1 sat 14: 33
Argentinski napadač ponovo radi sa saigračima nakon nekoliko dana odsustva i burne transfer sage koja je ozbiljno uzdrmala odnose u Madridu.
pre 2 sata 13: 54
Preokret u priči...
Ostavite komentar