Liga 1

PSŽ lako sa Monpeljeom: Parižani po prvi put ove sezone na vrhu tabele

03.11.2023 23:07
PSŽ lako sa Monpeljeom: Parižani po prvi put ove sezone na vrhu tabele Twitter/Paris Saint-Germain

Po prvi put ove sezone, Pari Sen Žermen se nalazi vrhu tabele Lige 1. Tim Luisa Enrikea je sa lakoćom slavio protiv Monpeljea 3:0 (1:0) i tako preuzeo vodeću poziciju od Nice makar na 48 sati.

Domaćin je poveo već u 10. minut preko Kang In Lija koji je iskoristo dodavanje Hakimija. Do kraja prvog poluvrmena se Pari Sen Žermen pitao za sve i pravo je čudo da nismo videli još koji gol u mreži gostiju.

Drugi deo igre je otpočeo isto kao i prvi. U 58. minutu je Zair Emeri povećao na 2-0, a osam minuta kasnije je Vitinja rešio pitanje pobednika i tako postavio konačan rezultat na meču.

Aktuelni šampion je sada na prvom mestu sa 24 osvojena boda ali i mečom manje od Nice. Monpelje je sa druge strane ostao na 11. poziciji i ima 11 bodova.