Liga 1

Lil i Monpelje sigurni domaćini: Bez pobednika između Meca i Avra

29.10.2023 16:55
Lil i Monpelje sigurni domaćini: Bez pobednika između Meca i Avra Twitter/losclive

Nedeljni program francuskog fudbala je nakon pobede Pari Sen Žermena nad Brestom (3:2) nastavljen sa tri meča od 15 časova.

Ekipa Lila je u jednom od derbija kola savladala Monako sa 2:0 (2:0) u 10. kolu Lige 1. Momci Paulo Fonseke su poveli preko Ivana Kavaleira u 32. minutu, a u 42. je Bafode Diakite uvećao prednost. To je ujedno bio i konačan rezultat na meču.

Ovim trjumfom Lil je otišao na četvrto mesto i prišao je na dva boda zaostatka upravo ekipi Monaka koja drži treću poziciju sa 20 bodova.

Monpelje je takođe bio siguran na domaćem terenu gde su pobedili Tuluz 3:0 (1:0). Akor Adamas je otvorio meč golom u 13. minutu i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

U drugom delu utakmice je viđena dominacija tima koji vodi Mišel Der Zakarijan. Fajad je u 63. minutu povisio na 2:0, dok je Adams ponovo bio precizan u 72. minutu i tako doneo ubedljivu pobedu.

Obe ekipe sada imaju isti broj bodova (po 11) ali Monpelje drži 10. mesto zbog bolje gol razlike.

Jedini meč gde nije bilo golova u ovom terminu se odigrao na stadionu "Sent Simforien" gde su Mec i Avr odigrali 0:0.

Mec je ovim bodom ostao na 16. mestu koje vodi u plej-aut, a Le Avr zauzima 13. poziciju.