Liga 1

Mbape u 90. minutu iz penala za trijumf u Brestu: PSŽ se kockao, ali je pobedio

29.10.2023 15:40
Mbape u 90. minutu iz penala za trijumf u Brestu: PSŽ se kockao, ali je pobedio Tanjug/AP Photo/Thibault Camus

Kockao se Pari sen Žermen, "prosuo" je dva gola prednosti, ali preko Kilijana Mbapea u 90. minutu iz penala stigao do trijumfa od 3:2 (2:1) i ostao na drugom mestu Lige 1 posle 10. kola.

Imala je četa Luisa Enrikea velikih 2:0, kontrolu meča, apsolutno sve u svojim rukama, da bi domaćin maksimalno oskoristio krizne momente Parižana i krajem prvog i početkom drugog dela uspeo da dođe do 2:2. Velika i otvorana borba vodila se više od pola sata, Brest je želeo sva tri boda, ali je na kraju ostao i bez tog jednog.

Igrao se 90. minut kada je Lilijan Brazije neoprezno startovao u svom šesnaestercu na rezervistu Randala Kolo Muanija, sudija iz prve ništa nije dosudio, ali onda je pozvan da pogleda snimak. Kada je to učinio odlučio je da pokaže na belu tačku. Puno gužve bilo je u tim momentima na terenu. Čak pet žutih kartona podelio je Žerom Bisar pre nego što je Kilijan Mbape postavio loptu na svoje mesto i upisao 251. gol u karijeri na 332 utakmice u dresovima PSŽ i Monaka.