Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Đironu u okviru 37. kola španske La Lige na domaćem terenu rezultatom 1:0 (1:0). Ovaj poraz je Katalonce dodatno približio ispadanju u Segundu - drugi rang takmičenja u Španiji.
Vodeći i jedini gol na današnjoj utakmici, postigao je Admeola Lukman u 21. minutu duela posle asistencije legende kluba, Antoana Grizmana. Valja istaći da je ovo poslednja utakmica francuskog napadača u crveno-belom dresu na stadionu "Metropolitano", pošto je objavljeno da će popularni Grizi na kraju sezone napustiti klub koji mu je obeležio karijeru.
I ne samo da je u pitanju poslednja Antoanova utakmica pred navijačima, već je i 500. za koju je odigrao za "jorgandžije", tako da je jasno zašto je njegova asistencija izazvala opšte oduševljenje na krcatim tribinama stadiona u španskoj prestonici.
Pobedom, "jorgandžije" su se dodatno učvrstile na već obezbeđenom trećem mestu u Primeri, dok je Đirona na 18. poziciji sa 40 bodova i udaljena je dva poena od Elčea - prve sledeće ekipe u sigurnoj zoni na tabeli.
Upravo će direktan okršaj ova dva tima u poslednjoj rundi najverovatnije odlučiti ko će se preseliti u niži rang.
U istom terminu kao i Atletiko, svoj meč 37. runde je odigrao i Real koji je gostovao Sevilji i slavio takođe minimalnim rezultatom.
Strelac odlučujućeg gola, bio je Vinisijus Žunior u 15. minutu meča. S obzirom da momci u belom imaju bolji međusobni okršaj u odnosu na Đironu, svakako će i naredne takmičarske godine biti u La Ligi, pošto imaju tri boda više od Katalonaca.
Sa druge strane, Madriđani su drugoplasirani tim sa 83 poena i uz sve turbulencije zasigurno jedva čekaju da se takmičarska godina okonča.
Sve mečeve španskog šampionata do kraja sezone možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Munjoz 3'
Tarega 60 (AG.)'
Oskarson 63'
Gera 8, 90+3'
Duro 22'
Rodrigez 89'
Rafinja 28, 62'
Kanselo 74'
Ostavite komentar