pre 10 minuta 13: 19
Poznato ko sudi Španiji i Srbiji u Madridu
Meč između Španije i Srbije biće odigran u petak od 21 čas u Viljarealu.
Guliver/Photo by Oliver Kaelke/DeFodi Images
Sjajne partije na UEFA EURO 2024. godine, osvajanje krune, ali i druženje približile su Lamina Jamala i Nika Vilijamsa. Saradnju sa terena prebacili su i na privatni plan i ne samo zbog toga, krilni napadač Atletik Bilbaoa je postao top prioritet za Barselonu.
Međutim, ova sezona sa Hansijem Flikom i čak 146 postignutih golova do sada prizvele su odluku da se ne dovode pojačanja u ofanzivnom delu ekipe! Sportski direktor Deko je to nedavno i nehotično najavio, ali "Marka" ističe da su Katalonci, bar za ovo leto, odustali od kupovine Nika Vilijamsa.
Pre svega, Barselona čeka da "Limak" završi izgradnju VIP loža kako bi se pustio u rad stadion "Kamp Nou", a tim bi klub i realno mopgao da prikaže 100 miliona evra prihoda od prodaje mesta u ekskluzivnom delu tribine.
Sa sportskom aspekta, Katalonci neće dovoditi zamenu za Roberta Levandovskog jer je Poljak već prešao cifru od 40 golova u sezoni. Feran Tores i Dani Olmo su potvrdili da mogu da ga odmene kad treba, ali i da pokriju krilne pozicije kad zatreba. Tu je i Fermin Lopez, sa odličnim učinkom shodnim minutažom na terenu.
Rafinja i Jamal su možda i najbolji krilni tandem na planeti u ovoj sezoni, a Deko ne planira da ih prodaje. Iako uvek postoje ponude koje se ne mogu odbiti, u Barseloni su uvereni da ih neće dobiti za dobiti tokom leta.
Ono što je izvesno je da Andreas Kristijansen odlazi, a da dolazi Džonatan Ta iz Bajer Leverkuzena. I to kao slobodan igrač jer mu ugovor ističe. Traži se eventualno još jedan desni bek, ali samo ako se pojavi igrač po ukusu Flika.
Nemac je uradio grandiozan posao, ne samo što je ostao u borbi za četiri trofeja do kraja sezone, već je hrabro u vatru ubacio igrače iz La Masije poput Serhija Domingeza, Ektora Forta, Đerara Martina, Mara Kasada, Fermina Lopeza, Pabla Torea...
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
01.03.2024 09: 29
Bivši selektor Nemačke Hansi Flik nije trener po "modelu" sportskog direktora Barselone.
16.03.2026 07: 59
Po ostanku starog-novog predsednika Katalonaca sledi i potpis novog ugovora sa nemačkim trenerom.
07.03.2026 22: 54
Atletik Bilbao prilično namučlio, ali nije i zaustavio Katalonce 0:1 (0:0) u 27. kolu Primere La Lige.
27.02.2026 15: 40
Trener Barselona smatra da svaki od 16 klubova sanja da osvoji Ligu šampiona.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 14h
pre 4 minuta 13: 26
Nekadašnji trener Crvene zvezde izneo jasan stav.
pre 11 minuta 13: 19
Meč između Španije i Srbije biće odigran u petak od 21 čas u Viljarealu.
pre 1 sat 12: 25
U vremenu kada reprezentacija gradi tim na poverenju, kontinuitetu i karakteru, Strahinja Pavlović simbolizuje upravo ono što trener Veljko Paunović zahteva od igrača koji razume težinu dresa i odgovornost koju on nosi.
pre 1 sat 12: 08
NAvijači su se možda i ponadali da bi mogli ponovo da ga gledaju u crveno-belom dresu.
Ostavite komentar