29.04.2023 23:36
Barsa deklasirala Andalužane i nastavila pohod ka tituli: Real Betis nije mogao sa igračem manje Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Barselone opravdali su ulogu favorita protiv Real Betisa na svom terenu, gde su zabeležili ubedljivu pobedu 4:0 (3:0) u 32. kolu La lige.

Veći deo posla Katalonci odradili su u prvom poluvremenu, kada su golovima Kristijansena, Levandovskog i Rafinje stekli ubedljivu prednosti, koja je na kraju ostala nedostižna.

Da nevolja po Andalužane bude veća, gosti su u prvom poluvremenu ostali sa igračem manje na terenu zbog crvenog kartona Edgara Gonzaleza, a brojčanu prednost Barselona je umela da iskoristi.

Drugo poluvreme takođe je proteklo u dominaciji Ćavijeve ekipe. Real Betis je insistirao da se organizovano brani i da što duže zadrži loptu u posedu. Ali, Katalonci su uspeli da u probiju tu postavku i postignu još jedan gol.

On je na kraju pripisan Gidu Rodrigezu, koji je posle pasa Ansu Fatija iz ugla skrenuo loptu u sopstvenu mrežu i tako uskratio Levandovskog za još jedan pogodak, koji je šansu vrebao iz drugog plana.

Barselona se tako nakon poraza od Rajo Valjekana odmah vratila na pobednički kolosek i nastavila put ka tituli. Trenutno ima 79 bodova, 11 više od drugoplasiranog Real Madrida, dok je Betis ostao na koti 49.