Ćavi Ernandez poslednje meč Barselona La Liga fudbal | Arena Sport
srb
najnovije
La Liga

Primera La Liga na Areni: Oprašta se Ćavi Ernandez

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

26.05.2024 08:39
Ćavi Ernandez Tanjug/AP Photo/Aurelien Morissard
Ćavi Ernandez

Primera La Liga je svoj rasplet imala u 37. kolu, pa ovo poslednje 38. protiče u nekom revijalnom tonu, oproštajima (Toni Kros). Danas se igraju četiri poslednja susreta koji nemaju rezultatski značaj, ali će centralni događaj biti poslednja utakmica Ćavija Ernandeza na klupi Barselone.

Katalonci gostuju Sevilji (21.00, TV Arena 3 Premium), osvojeno je drugo mesto i Ćavi se nada da će na poslednjem susretu ubeležiti pobedu.

"Bilo je teško, ali sam ponosan i zadovoljan jer smo uradili dobar posao. Dali smo sve od sebe i sada želimo da završimo sezonu na najbolji mogući način. Uživaću na svojoj poslednjoj utakmici kao trener Barselone. Imao sam divno iskustvo, zahvaljujem klubu na ukazanoj prilici", istakao je Ćavi dodajući da će on u budućnosti uvek biti dostupan Barseloni jern je to "njegova kuća".

Videćemo na "Sančez Pizhuanu" da li će poslednji meč u dresu Sevilje odigrati srpski golman Marko Dmitrović koji ulazi u poslednju godinu ugovora a na čijem su stolu neke veoma primamljive ponude.

La Liga, 38. kolo 

petak 

Đirona - Granada 7:0 (3:0)
/Garsija 30, Cigankov 33, 54, Dovbik 44pen, 75, 90pen Stuani 78/

subota

Osasuna - Viljareal 1:1 (1:0)
/Budimir 30 - Morales 57/

Real Sosijedad - Atletiko Madrid 0:2 (0:1)
/Lino 9, Mandava 90+/

Almerija - Kadiz 6:1 (0:1)
/Melero 48, Zaldua 57, Aribas 51, 86, Suarez 65, 71 - Okampo 30/

Rajo Valjekano - Atletik Bilbao 0:1 (0:0)
/Vilijams 67/

Real Madrid - Betis 0:0

nedelja 

Hetafe - Majorka 14.00 (A1P)
Selta - Valensija 16.15 (A1P)
Las Palmas - Alaves 16.15 (AS2)
Sevilja - Barselona 21.00 (A3P)

Пласман обезедио Sofascore

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.