Barselona ubedljiva, tri gola u mreži Atletika

Autor: Kosta Simetić

17.03.2024 22:57
Slavlje fudbalera Barselone Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue
Slavlje fudbalera Barselone

Fudbaeleri Barselone ostvarili su veliku pobedu u derbiju 29. kola španske La Lige protiv Atletiko Madrida - 3:0 (1:0).

Iako je Atletiko ove godine prepoznatljiv po napadačkom fudbalu, pogotovo na domaćem terenu, večeras to nije prikazao. Bili su puleni Dijega Simonea konkretniji na početku utakmice, ali to nisu naplatili, te su bili kažnjeni.

U 38. minutu Robert Levandovski je fenomenalno proigrao Žoaa Feliksa, koji je ostao pribran i rutinski savladao Jana Oblaka.

Drugo poluvreme je počelo onako kako se prvo završilo, golom Barselone. Ovoga puta, Levandosvki je bio u svojoj standardnoj ulozi, sjajno je iskoristio dodavanje Rafinje i odličnim udarcem udvostručio prednost Katalonaca.

Otvorio se Atleiko posle drugog primljenog gola, napadao je, ali je ubrzo sve bilo rešeno. Vratio se Levandovski u ulogu asistenta, odlično je dubokom loptom pronašao Fermina Lopeza, a ovaj glavom pečatirao slavlje Barselone.

Ekipa Ćavija Ernandeza je sada druga na tabeli sa 64 boda, dok je Atletiko peti sa 55 i očekuje ga grčevita borbaza plasman u Ligu šampiona.