
pre 3 minuta 21: 26
Zvanično: Zahid (barem) još godinu dana u Partizanu!
Norveški fudbaler Gajas Zahid i naredne sezone će nositi dres Partizana.
Barselona je na premijeri 28. kola španske La lige minimalnim rezultatom pobedila Majorku, a u subotu je na programu četiri duela.
Prvi će na teren izaći Valensija i Hetafe, potom Kadiz i Atletiko Madrid, onda Granada i Real Sosijedad, a u poslednjem meču snage će odmeriti Đirona i Osasuna (21.00, TV Arena Premium 1).
Đirona je manje više pod imperativom pobede, budući da ju je Barselona prestigla na drugom mestu i ako želi na isto da se vrati, Osasuna večeras mora pasti.
Ipak, forma domaćina nije najbolja u poslednje vreme. Na prethodnih sedam susreta Điorona je upisala svega dve pobede, četiri poraza i jedan remi, dok je Osasuna u seriji od četiri meča bez neuspeha, sa čak tri trijumfa.
Osasuna bi se eventualnom pobedom uključila u trku za šesto, poslednje mesto koje vodi u Evropu, dok je za Đironu sigurno cilj da ostane među prve četiri ekipe i tako se plasira u UEFA Ligu šampiona.
Svakako da domaćin puno očekuje od ukrajinskog tandema Viktor Cigankov-Artem Dovbik, koji ipak, u poslednje vreme ne proizvodi toliko golova kao na početku sezonu. Konkretno Dovbik je poslednji gol u La Ligi postigao tek 21. januara u pobedi nad Seviljom od 5:1, te ako postoji najbolje vreme da proradi, to je definitivno susret sa Osasunom.
La Liga, 28. kolo
petak
Barselona - Majorka 1:0 (0:0)
/Jamal 73/
subota
Valensija - Hetafe 14.00 (TV Arena 2 Premium)
Kadiz - Atletiko Madrid 16.15 (TV Arena 2 Premium)
Granada - Real Sosijedad 18.30 (TV Arena 3 Premium)
Đirona - Osasuna 21.00 (TV Arena 1 Premium)
nedelja
Alaves - Rajo Valjekano 14.00 (TV Arena 3 Premium)
Las Palmas - Atletik Bilbao 16.15 (TV Arena 3 Premium)
Real Madrid - Selta 18.30 (TV Arena sport 1)
Betis - Viljareal 21.00 (TV Arena 3 Premium)
ponedeljak
Almerija - Sevilja 21.00
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
20.12.2024 22: 53
Posle tri vezana poraza, dva u La Ligi i jednog u Ligi šampiona, Đirona je na svom terenu ubedljivo slavila protiv Valjadolida
24.05.2024 22: 58
Neverovatan početak poslednjeg kola La Lige. Fudbaleri Đirone razbili su Granadu 7:0 (3:0) i tako na dominantan način zapečatili treće mesto u šampionatu, dok se Granada polako sprema za Segundu.
10.05.2024 23: 00
Fudbaleri Đirone uspeli su da zadrže poziciju broj dva u La Ligi, pošto su u meču 35. kola pobedili Alaves 2:1 (2:1).
10.02.2024 20: 20
Fudbaleri Real Madrida "postavili su stvari na svoje mesto" i u 24. kolu španske La Lige pobedili Đironu sa velikih 4:0 (2:0) i tako napravili veliki korak ka tituli prvaka Španije.
pre 3 minuta 21: 26
Norveški fudbaler Gajas Zahid i naredne sezone će nositi dres Partizana.
pre 9 minuta 21: 20
Francuski fudbaler Kleman Lengle potpisao je ugovor sa Atletikom do juna 2028. godine, saopštio je danas madridski klub.
pre 55 minuta 20: 34
Sjajni vezista "crvene furije" proživljava strašne trenutke nakon gubitka trofeja UEFA Lige nacija.
pre 1 sat 20: 11
Dosadašnji fudbaler Vulverhemptona i reprezentativac Alžira Rajan Ait-Nuri potpisao je ugovor sa Mančester sitijem do juna 2030. godine, saopšteno je danas.
Ostavite komentar