Uzalud odbranjen penal Rajkovića, Jamal srušio Majorku i doneo Barseloni drugo mesto na tabeli

08.03.2024 23:05
Slavlje fudbalera Barselone Tanjug/AP Photo/Joan Monfort
Slavlje fudbalera Barselone

Fudbaleri Barselone savladali su večeras kao domaćini ekipu Majorke 1:0 (0:0) u okviru 28. kola španske La Lige.

Reprezentativac Srbije Predrag Rajković mogao je biti heroj gostiju pošto se istakao fenomenalnim odbranama, naročito kada je odbranio jedanaesterac Ilkaja Gundogana. Sredinom prvog poluvremena, sudija je posle prekršaja nad Brazilcem Rafinjom dosudio penal, loptu je na kreč postavio Gundogan, ali je Rajković na sjajan način pročitao nameru bivšeg fudbalera Mančester sitija i odbranio jedanaesterac.

Majorka je početkom drugog poluvremena delovala dobro, tako je i udarac Vedata Murićija glavom završio na prečki, dok je na drugoj strani pokušaj Laminea Jamala završio na stativi.

Ključni detalj koji je odlučio pobednika dogodio se u 73. minutu, čudesni Jamal pronašao je malo prostora iskosa s desne strane i sjajnim udarcem pogodio suprotan ugao gola Rajkovića za veliko slavlje domaće ekipe.

Barsa je zatim sačuvala svoju prednost i ostvarila pobedu koja ju je vratila na drugu poziciju u La Ligi sa 61 bodom, dva više uz utakmicu manje od Đirone. Na drugoj strani, Majorka je 15. sa 27 bodova.