Đirona prokockala kiks Reala, Vivijan herojski sa gol linije spasio pobedu Bilbaa

Autor: Kosta Simetić

19.02.2024 23:10
Injaki Vilijams, napadač Atletik Bilbaa Profimedia
Injaki Vilijams, napadač Atletik Bilbaa

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su u 25. kolu španske La lige ekipu Đirone 3:2 (1:0) u jednoj spektakularnoj utakmici.

Naime, Bilbao je poveo već u 90. sekund kada je posle velike greške defanzive Đirone Aleks Berenger postigao vodeći pogodak. Do kraja prvog dela igre domaćin je sačuvao prednost, ali je na početku drugog poluvremena poklekao i Viktor Cigankov je poravnao na 1:1.

Usledio je pravi blickrig sastava iz Baskije, koji je golovima Berengera u 56. i Injakija Vilijamsa u 60. minutu došao do ogromnih 3:1.

Nadu da mogu do povratka gostima je dao Erik Garsija u 75. minutu, a onda je usledila potpuna ofanziva Đirone. koja je imala nekoliko velikih šansi, ali na kraju nije uspela da postigne gol.

Posebno treba istaći trenutak iz 95. minuta kada je Unai Simon prvo odbranio pokušaj Savija, ali je ostavio praza gol, a veoma precizan udarac Solisa herojski je glavom sa gol linije sklonio Danijel Vivijan.